Příspěvky uživatele - 108.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pokazil jsem kvas?, 1.9.2009
Blbost. PET není rozpustný v EtOH ani v jiných látkých které vznikají při pálení. Jsou to předsudky nebo nevymytá flaška.
Pokazil jsem kvas?, 1.9.2009
10°C se mi zdá dost málo. Myslím, že při tak nízké teplotě už se kvašení pomalu zastavuje. Ideální teplota je 18 - 20°C.
Pokazil jsem kvas?, 1.9.2009
Právě naopak. Bolehlavy jsou z tech aromatických látek. Cukr tam není na zrovnoměrnění kvašení, ale na výtěžěk. Na zrovnoměrnění kvašení se používají živné soli a kvasinky. Dávám jak do čeho (podle obsahu cukru v ovoci).
Pokazil jsem kvas?, 1.9.2009
Na to mám jiný názor. Kvašením 1 kg cukru dosteneme asi 0,5 kg 100% EtOH. Pokud tedy přidáme do 100 kg švestek (tj. obsah cukru 9 - 11 kg) 3 kg cukru měli bysme dostat o 3,3 l více 50 % EtOH. Takže přibližně 14,3l 50% slivovice. Toť k výtěžku. Další... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 1.9.2009
Ethanolové kvašení je anaerobní kvašení = kvašení bez přístupu O2. Onegdá sem takovýho experta, který kvasil v otevřeným viděl. Výtežek z kvašení v otevřených nádobách byl o 3/4 menší než při kvyšení v uzavřených nádobách. Samozřejme ovoce bylo v... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika