Příspěvky uživatele - 197.143

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odběr roubu slivoně, 1.2.2009
Díky, ale někdo tu zmínil že se to nechytá. Že ta očka odumřou. Netroufám si to roubovat za kůru či jinak, proto, že podnož je silnější než roub, ale ne zas tak, aby to za ní šlo dát nebo udělat kopulací. A v srpnu jsem zase neměl k... celý příspěvek >
Roubování třešně, 31.1.2009
No to jsem se ale nedozvěděl, co jsem chtěl. Holt vyzkouším sám.
Odběr roubu slivoně, 31.1.2009
Ovšem to jsem se nedozvěděl, jestli se očka peckovin (slivoně, třešně) chytnou Forkertem na jaře nebo ne. Přeci se tím dělá i když není míza. No holt to budu muset vyzkoušet. J. Kafka
Odstranění pařezu, 31.1.2009
jasně, místo jedů, kterými jen hustíme okolní přírodu to lze udělat biologicky a ještě mít z toho užitek. Naočkujte tam špalíčky hlívy ustričné a budete zklízet dokud se pařez nerozpadne. J. Kafka
nejaromatictejsi odruda, 30.1.2009
Voňavé jsou všechny chlupaté(meruňky) Jinak co se týče chuti a velikosti plodu, tak novinka z Francie - Pincot! Juraj Kafka
Roubování třešně, 30.1.2009
Pane Vysloužile, nešel by u třešní aplikovat Forkertův způsob očkování? Myslím nyní v únoru.
Odběr roubu slivoně, 30.1.2009
To je zajímavé a proč se tedy uvádí Forkert jako jarní obdoba v podstatě taky chip budingu?
Čekanská jabloň, 30.1.2009
Zdravím po delší době kolegy ovocnáře, bude to znít divně, když řeknu o sobě, že žiji v oné vísce Čekanice u Blatné a pátrám po jabloni kterou prof. Velenovský, který odsud pocházel našel jabloň, jejíž květy neměly koruní plátky. Pojmenoval ji... celý příspěvek >
Jaké odrůdy jablek pro 210m n.m, 21.11.2008
V takovéto nadmořské výšce má naději dozrát i ten Golden delicous se Starkrimsonem. Chuťovky jako Gala, Braeburn, Fuji BC2 a další by nebyly výjimkou. Záměrně říkám naději, protože sama osobě nadmořská výška ještě není všeurčující. Juraj Kafka
Kyselá a trpká jablka, 16.11.2008
Kyselejší jsou z novějších odrůd, Melodie, Karmína, Heliodor, Vanda. Ze starších určitě Ontario, Soudek a konec konců i Průsvitné letní je kyselé jablko. Trpkost dodáte pomocí jeřabin, aronie, kdoulí či mišpulí.
Opět pomologiské určení odrůdy, 9.11.2008
nj jenže tenhle nemá ani stopy po narůžovělé dužnině :-)
Opět pomologiské určení odrůdy, 9.11.2008 Obsahuje fotku
Zdravím, tak na tento týden jsem Vám připravil oříšek, možná pro někoho ne, ale toto jablíčko mě dostalo. Nejdřív jsem myslel, že to je Hornokrajský malináč. Je ze SR ze zahrady mojí švagrové matky. jablko je soudkovitého tvaru, poměrně velké a... celý příspěvek >
Odrůda Stark Erlist, 8.11.2008 Obsahuje fotku
přikládám foto odrůdy Starkovo nejranější. dozrává asi 10 - 7 dní před Průsvitným letním, sklizeň je nutno dělat probírkou na dvakrát a natřikrát. Zákrsek je asi 25 letý. Ovšem podnož neznám. Je to stále vitální strom, koruna poměrně zahuštěná. Nemá... celý příspěvek >
odrůda Signe Tillisch, 8.11.2008 Obsahuje fotku
Připojuji fotky dvou jablíček odrůdy, o kteréž si myslím, že je SigneTilish. Světelné podmínky jsou horší na focení. Přidám ještě typičtější kusy, ale tyhle jsou menší a mimořádně vybarvené a hlavně nyní k jídlu. Kromě strupatých až popraskaných... celý příspěvek >
neplodící ořešák, 7.11.2008
no zní to komicky ale vyjde to logicky:-) zvenčí omlátíte květní pupeny a je¨hnědy. Je to tak pane doktore?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika