Příspěvky uživatele - 248.120

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušeň Bohemica, 30.1.2017
Ono to asi nebude vždy jen přehozením cedulek. Bohemika totiž na kdouloni nemá afinitu a tudíž je nutné mezištěpování. Takže pokud je tvar baňatý (tj -O) a odrůda je ranná místo tvaru dvojitého kužele (tj. -<>), tak jste koupili stromek, kde je... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 30.1.2017
To spíše vypadá na přehozená data venkovní/vnitřní čidlo nějaké AMS anebo přehození metodik výpočtu SAT (hodinový průběh vs. denní průměr).  SfK.
Výběr sněhové frézy, 6.1.2011
Jinými slovy - pokud se Vám podaří zachytit včas dobu úklidu komunikace pluhem a neprodleně (tentýž den) naklušete k úklidu, tak si s tím fréza má šanci poradit , ale pokud nahrnutá (i několikrát po sobě) masa sněhu (klidně i mokrého)... celý příspěvek >
Ještě jednou základ pod domek, 30.7.2009
Pro 73.140. Vibrační desku nemusíte vlastnit, lze ji půjčit. Rovněž jsem si ji půjčoval. Můj názor je ten, že chcete-li už betonovat a stavět chatku (investovat čas a peníze), zhutněte štěrkový podklad, zajistíte větší trvanlivost základů.
Ještě jednou základ pod domek, 29.7.2009
Pokud jste se rozhodl použít pod dřevěnou chatku základovou desku z betonu, tak si myslím, že chybu neuděláte. Osobně jsem nakonec volil jinou cestu, chatku jsem položil na staré chodníkové dlaždice 30*30 (jedna mne stála asi 5,- Kč). Tvorba základu... celý příspěvek >
Lipnice roční, 23.7.2009
Rozhodně chápu, že Vás lipnice roční nepotěšila (mírně řečeno). Jediný selektivní herbicid, o kterém vím, že by na lipnici roční měl působit, je Stomp 330 E a Stomp 400 SC. Neaplikuje se na list, ale vstřebává se do půdy, kde zabraňuje vývinu lipnice... celý příspěvek >
Organické hnojivo na trávník, 22.7.2009
Dobrý den, prosím ostatní uživatele o radu v následující otázce. Do jaké hloubky je vhodné zapracovat organické hnojivo při úpravě půdy před založením travního porostu? Rovnoměrně do půdního horizontu o výšce tak 20cm nebo jen při povrchu přihrábnout... celý příspěvek >
Houbičky a padáčky, 22.7.2009
Skutečně je to tak, jak jsem již poznamenal. Ideální je se se sousedem dohodnout (to se mi osobně zatím podařilo, soused seká vcelku pravidelně - dříve měl plantáž pampelišek). Pokud to nelze, můžete vymáhat svá práva dle §127 Občanského... celý příspěvek >
Houbičky a padáčky, 21.7.2009
Každý zvolí způsob péče o trávník dle svých možností, schopností a očekávání - to zcela chápu. Jen jsem poukazoval na to, že aplikace herbicidu působícího skrze list tam, kde list není, mi připadá zbytečná. Nyní tomu rozumím tak, uživateli 141.127,... celý příspěvek >
Pískování trávníku - jaký písek lze použít, 21.7.2009
Dle dostupné literatury (František Hrabě a kol.) je vhodný na pískování trávníku ostrý křemičitý písek frakce 0,25-2,0mm u fotbalových trávníku, 0,25-0,75 u golfových. Písek by měl obsahovat co nejmenší podíl živce a slídy, o jílových částicích... celý příspěvek >
Houbičky a padáčky, 21.7.2009
Aplikovat selektivní herbicid Bofix preventivně na místa, kde plevel není patrný, se mi jeví jako naprosto zbytečná investice. Protože, stejně jako i totální herbicid typu RoundUp, je účinná látka do rostliny vstřebávána listem, pak přechází do... celý příspěvek >
Pískování trávníku - jaký písek lze použít, 20.7.2009
Dnes jsem se bavil s pánem ze zahradnictví Adam a dozvěděl se, že vhodnost betonářškého písku rovněž není ideální pro jeho pojivové vlastnosti a vysoký obsah slídy. Stále vede čistý křemičitý.
Ruční aerofikace trávníku, 20.7.2009
To je přímo "ďábrtací" (ďábelsky vrtací) plán! Vzhůru do něj. A když na Vás nebude vidět od sousedů, tím lépe:-) Volejte a pište své zkušenosti! Jinak, na počátku jste psal o špatné hlíně tvořící podklad trávníku. Ještě je tu třetí... celý příspěvek >
Jak správně provést pískování trávníku?, 18.7.2009
Optimální řešení pro perfekcionisty, ke kterému ale málokdo ze zahrádkářů dospěje, je půdu zaslat na agrochemický rozbor (do některé z atestovaných laboratoří) a zjistit její zrnitostní složení atd. Množství písku je na Vás. Jak jste se tu možná... celý příspěvek >
Načasování založení trávníku v září, 18.7.2009
Dnes je 18.července. Dle mého můžete vysévat v druhé polovině srpna bez problémů, pokud si pospíšíte. Postup založení trávníku tu již byl opakovaně popsán, jen ve zkratce - odstranění starého porostu (totální herbicid), úprava půdy z hlediska jejích... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika