Příspěvky uživatele - 48.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co dělat při poranění stromů sršni, 4.6.2009
Já jsem měl potíže akorát s vosami, když jsem z nouze přivázal rajčata na suché dřevěné rovné větvičky.Nevšiml jsem si toho a při prvním větru se tyčky v místě žíru lámaly.Opravdu nejspíše potřebují dřevní hmotu na stavbu hnízda.Láďa.
Co přes léto do skleníku?, 4.6.2009
Majoránka by tam teoreticky šla, je teplomilná, bazalka by tam možná šla taky, ale ještě jsem to nezkoušel... Láďa.
Majoránka, 3.6.2009
Majoránka je v našich podmínkách jednoletá, ve své domovině to je trvalka, nesnáší mráz.Teoreticky by pěstování ve větším květináči šlo, prakticky nevím, nezkoušel jsem to ještě.Láďa.
Co je to za rostlinu?, 2.6.2009
Podle mne je to Peperomia obtusifolia, množí se celkem snadno listovými řízky.Láďa.
Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?, 2.6.2009
Podle mne by to na hryzce mělo působit, zkuste to a uvidíte, na krtka nevím.Četl jsem, že to působí na všechny hlodavce, nejsem si ale jist, zdali krtek je hlodavec... Láďa.
Co přes léto do skleníku?, 2.6.2009
Ředkvičky a salát jsou fotoperiodicky aktivní rostliny, to znamená, že vykvétají pouze za dlouhého dne.Kedlubna je dvouletá, ale zase nesnáší vyšší teploty.Momentálně mne nic nenapadá, protože ve skleníku se pěstují většinou rostliny pro rannou... celý příspěvek >
Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?, 1.6.2009
Přímo atentát na hlodavcovo čichové ústrojí uděláte, když do děr nalijete jíchu z listů bezu černého.Jícha jsou vykvašené listy ve vodě.Nic voňavého to ovšem moc není.U mne pomohlo jen zacpání díry listím bezinky a hlodavec, asi hraboš či něco... celý příspěvek >
Šišky na jehličnanech, 30.5.2009
Já tvrzení, kdy jehličnany tvoří šišky, když se jim nedaří, považuji za nesprávné.Vždyť rostliny plodí jen, když se jim daří, je to proti selskému rozumu, produkovat potomky do míst, kde se jim nebude dařit.Láďa.
Jabloň na odpis, 30.5.2009
Pokud je jabloň ještě na živu, je velmi pravděpodobné, že obrazí ze spících pupenů na kmenu, v takovém případě by se ještě dala zapěstovat korunka a nějaký rok by ještě mohla plodit.Láďa.
Choroš na ořešáku, 30.5.2009
Nejprve je nutné dutinu vyčistit a odstranit shnilé dřevo až na pevné dřevo.Poté je nutné udělat zastřešení tak, aby v žádném případě do dutiny nezatékala voda.Vnitřek se natírá Boraxem, ten likviduje podhoubí hub, celé ho ale nezničí, výrazně... celý příspěvek >
Prasklinky na Rubínu, 30.5.2009
Já bych to nechal být, strom si s tím poradí... Láďa.
Co dělat při poranění stromů sršni, 30.5.2009
Okolí rány seřízněte ostrým!!! nožem asi v úhlu 45 stupňů, dojde k lepší tvorbě závalu, vnitřek rány je vhodné natřít nějakým fungicidem.Že by sršni takto poranili strom, jsem ještě neslyšel.Láďa.
Co způsobuje usychání větví?, 30.5.2009
Podle mne je to nějaká houbová nebo bakteriální choroba.Doporučuji odstranit napadené větve.Vzhledem k tomu, že všechny dřeviny rodu Prunus (český název neexistuje, patří sem třešně, vyšně,meruňky, broskve,švestky,...) mají velmi špatnou hojivou... celý příspěvek >
Je možné přezimovat letničky?, 29.5.2009
Letničky, keré se v teplých oblastech pěstují jako trvalky a v našich podmínkách zmrznou, je možné přezimovat.Některé ale nejdou, mají v genech vytvořit semena a uhynout.Teď si ryhle nevzpomenu, která přezimovat lze, my jsme se letničky učily jen... celý příspěvek >
Které rostliny v zimní zahradě snesou až 40C?, 29.5.2009
To je přímo ideální podnebí pro sukulenty, porostou vám tam, jako z vody.Hlavně si nekupujte vzrůstnější rostliny.Láďa.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika