Příspěvky uživatele - 48.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak zachránit tuto jabloň, 17.4.2009
Hlavně nepropadejte panice, protože jabloň je velmi životaschopný strom pro horší stanoviště a jen tak neuschne.Já bych postupoval takto-pokud to jen trochu jde, vyčistěte kmen od strouchnivělého dřeva pokud možno co nejdůkladněji a vnitřek co... celý příspěvek >
Tuje ze seminka nebo z rizku, 17.4.2009
Sypat trávník nehašeným vápnem je podle mne nesmysl.Pokud se dobře pamatuji z hodin chemie, nehašené vápno reaguje prudkou reakcí s vlhkostí, při které vzniká veké množství tepla.Ani to nezkoušejte!!!Pokud chcete vápnit, použijte mletý vápenec.Láďa.
Topol balzámový, 14.4.2009
Topo balsámový se pěstuje stejně jako jiné topoly.Jednoduše si utrhnete větvičku, píchnete do země a buď zakoření, nebo ne, počítejte s případným neujmutím rostlin, vemte si několik řízků navíc.Mějte na paměti, že to není nějaký drobeček.Pokud jste... celý příspěvek >
Červivost višně, 11.4.2009
Pokud máte slepice nebo jinou drůbež, dokonale funguje pustit drůbež k spadaným plodům, červíci jsou sezobnuti a nedochází ke škodám v dalším roce.Láďa.
Vegetativni schopnosti jabloní a jinych drevin, 10.4.2009
Mě se zdá množit jabloně zapíchanými pruty do země jako nesmysl.Kdyby to šlo, nebudou se jabloňě roubovat, ale řízkovat.Láďa.
Vyhnívání stromu, 10.4.2009 Obsahuje fotku
Vážení, na toto téma jsem dělal ročníkovou práci.Nejhorší, co můžete udělat, je vyplnit dutinu jakýmkoli materiálem, v dutině se hromadí voda a hniloba se několikanásobně rychleji šíří do zdravého dřeva, navíc v zimě při tuhých mrazech může voda... celý příspěvek >
Založení trávníku v horách, 10.4.2009
500 m není na trávník až zas tak vysoko, stačí vybrat vhodnou travní směs.Trávník potřebuje 10 cm dobré zeminy, stačí ornice z pole.Pokud je na pozemku dobrá zemina, mělo by stačit vybrat největší kameny do hloubky 10 cm, pečlivě zlikvidovat vytrvalé... celý příspěvek >
Jak na aerifikaci? Čím?, 10.4.2009
Podle mne by v nejhorším případě stačilo sestrojit jednoduchý nášlapný aerifikátor z přiměřěně velkých dřevěných desek, ve kterých jsou zatlučené velké hřebíky, to celé na noze připevněné asi jako páskové boty.Na 1000 m2 to ale asi není.Šikovný kutil... celý příspěvek >
Čím hnojit na jaře?, 10.4.2009
K lepšímu určení hnojení trávníku by bylo lepší připsat, k jakému účelu trávník slouží.Pokut to je trávník pouze na koukání, stačí menší hnojení, na jaře rozhodit trochu kompostu nebo granulovaný hnůj, čím více je trávník zatěžovaný, tím více... celý příspěvek >
Nejzdravější ovoce, 10.4.2009
Podle mne nejzdravější ovoce neexistuje, svůj největsí zdravotní účel splňuje jen při kombinování co nejvíce druhů ovoce a zeleniny, protože co má jeden druh za výživové látky, nemá zase jiný druh a naopak.Pokud by se vytvořila stupnice ovocných... celý příspěvek >
Co dělat proti plzáku španělskému?, 27.3.2009
Půjčil jsem si knížku s rady, jak zatočit se slimáky, možná ji někdo máte doma, je to malá knížka celá zelená.Vybral jsem z knížky nejzajímavější rady a nápady, snad to bude fungovat...-pěstovat rostliny odpuzující slymáky(máta, pažitka,česnek,... celý příspěvek >
kroucená vrba - řez, 27.3.2009
Já si myslím, že vrba jen tak neuschne, obráží i z pařezů.Řezné rány by neměly být v průměru větší než 5 cm, protože pak hrozí riziko nákazy dřevokaznou houbou.Vrba je krátkověkká dřevina se špatnou hojivou reakcí.Láďa.
Co je to za pokojovku?, 26.3.2009
Orchydeje nemají pravou hlízu, jak ji známe třeba u jiřinek, ale pahlíza je mezi stonkem a listem, taková zduřelina slouřící k uchování vody v období, kdy má málo vody.U tohoto obrázku je to nejpravděpodobněji pahlíza, nebo ztloustlý řapík.Láďa.
Co je to za pokojovku?, 26.3.2009
Tipuji, že by to mohla být nějaká orchydej, soudím tak podle pahlízy.Láďa.
Nátěr barvou syntetickým emailem po řezu větších větví jabloní se může?, 22.3.2009
No, já bych to neriskoval.Nátěr musí splňovat tyto kritéria-musí být prodyšný(musí dýchat),nesmí mít pro strom jedovaté látky, měl by podporovat hojení rány, měl by mít přibližně stejnou barvu jako borka.Četl jsem, že nejlepší hojení rány je při... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika