Příspěvky uživatele - 63.163

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rosa rugosa, 3.6.2009
V tomto ohledu se mi těžko radí, protože těch pár rugosa hybridů, které jsem si kdysi někde uštípla protože mi připadaly zajímavé, kořenilo neochotně a rostlo pomalu. Připadalo mi to jako ztráta času. Pak už jsem je jen nakupovala hotové. Třeba... celý příspěvek >
Rosa rugosa, 3.6.2009 Obsahuje fotku
Žlaznatá růže je na pohled jakoby "chlupatá". Žlázka je měkký výrůstek stopkovitého tvaru podobný špendlíku s hlavičkou. Na rozdíl od ostnů nepíchá. Hodně žlaznatým růžím se pak říká mechovky (Moss Rose v angličtině). Takové růže jsou... celý příspěvek >
Rozmnožování růží, 3.6.2009
Podruhé by se to nemělo stát. Sport je totiž docela vzácnost. V každém případě berte řízky z horních částí keře z některé do boku směřující kvetoucí větve. Očkovanci i řízkovanci z bočních větví bohatěji kvetou a mají kompaktnější vzrůst. U dolních... celý příspěvek >
Rozarium anglickych ruzi, 3.6.2009
Tedy, blednu závistí nad velikostí pozemku, který máte k dispozici.... Takový prostor si o nějaké krásné růžařské využití přímo říká. Tak velké rozárium byl vždy můj sen, závidím vám a fandím vám.  Moje růže se bohužel musí vmáčknout do 2,000... celý příspěvek >
Už nám ta krása započala, 2.6.2009
Krásné fotky. Obzvláště ta R. rugosa a Rosa glauca jsou jak do časopisu.
Mohu nyní sadit růže?, 2.6.2009
Prostokořenné růže, teď v červnu když jsou olistěné a v květu? To snad ne. Pravděpodobnost, že se ujmou je mizivá. Žádný solidní školkař či prodejce by vám teď prostokořennou růži ani neprodal.  Pokud by se o to někdo pokoušel,... celý příspěvek >
Už nám ta krása započala, 1.6.2009
 Zdravím Zuzano Vydržte!  Ono to přijde .  Mám i s ostatními růžemi zkušenost,  že ukáží co opravdu umí až třetím rokem (asi si musí zvyknout a pak se rozjedou.) Tahle Harisonii je asi 8let stará. Zpočátku to taky... celý příspěvek >
Bílé pavučinky na květenstvích růží, silně deformované listy, 1.6.2009
Nezoufejte Deniso, to je tím ohavným počasím a ony se ty spory hub šíří vzduchem, takže je ani nemusíte mít na zahradě. V tomhle počasí je problém i stříkat, protože to dešť za chvilku zase opláchne, já to znám. Ale nic jiného se s tím nedá dělat. A... celý příspěvek >
Mohu nyní sadit růže?, 1.6.2009
Zdravím, budou-li v kontejneru, není problém je sázet kdykoliv.  Na prostokořenné rostliny je už pozdě, ale stejně byste je teď už nekoupila. Tak máte na výběr dvě možnosti... buď si vyberete z toho co zbylo ještě v kontejnerovaných, nebo to... celý příspěvek >
Už nám ta krása započala, 1.6.2009
Bingo!!  Je vidět Danny, že jste znalec !
Rozmnožování růží, 30.5.2009
To, že se z růžových poupátek vyvine bělavý nebo i čistě bílý květ není zas nic neobvyklého. Řada růží kvete tímto způsobem, dokonce je někdy i cílem šlechtění, aby květ v různých stádiích kvetení získával různou barvu.  Pokud víte, že matečnice... celý příspěvek >
Už nám ta krása započala, 30.5.2009 Obsahuje fotku
Mně zatím kvetou hlavně botanické a jejich kříženci. Ty ostatní ještě "spinkají". Rozkvetla první austinka - tipněte si...?
Roste růže po oblouku dolů?, 30.5.2009
O metodách řezu pnoucích růží tu řeč není. Spíš že není nutné povíjnice po konci sezóny vymotávat. Stačí zbytky povíjnice vystříhat v době řezu růží, samozřejmě, že tím není myšleno, že se kvůli povíjnici odřežou všechny vrcholy, to snad ani... celý příspěvek >
Roste růže po oblouku dolů?, 29.5.2009
Jasně, povíjnice je bujná nenáročná letnička co kvete neúnavně až do zmrznutí, ale také nepůjde za bod zlomu na brance, takže s propletením do růže to nebude tak horké, budou se držet každá plus mínus na své polovině. Navíc růže se stříhá a... celý příspěvek >
Rozmnožování růží, 29.5.2009
První květ nebývá úplně směrodatný. Počkejte si na další. Pokud i další květy budou bílé, pak se Vám podařil úlovek. Máte totiž sport od původní odrůdy. To znamená, že Vaše růže je originál, nová vzniklá odrůda. Ovšem je tu i ještě jedna možnost, že... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika