Příspěvky uživatele - 121.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozinkový strom - Muchovník olšolistý, 19.2.2011
Kupoval jsem Muchovník, odrůdu Martin ve farmě Bormato v Úpici.Naštěstí to tam mám cca 5 km a chtěl jsem nejdřív ochutnat a pak kupovat.Mají 4 odrůdy a nejdříve jsem ochutnal bez povědomosti, o kterou odrůdu se jedná a vybral jsem Martina a shodnul... celý příspěvek >
Pěstování lesních jahod na zahradě, 31.7.2010
Porostou skoro všude mimo močálu a na zahradě se chovají jako luxusní plevel.Vysadíte jednu jahodu a za sezónu máte džungli.
Stáleplodící jahodníky, 20.6.2010
Selvu nabízí např.Jahodárna Vraňany u Mělníka za cenu 10 kč, ale v tomto období budete sadbu těžko shánět.Jinak se Selvou mám osobní zkušenosti, pěstuji ji několik sezón a má velmi dobrý zdravotní stav a vitální růst.Plody jsou většinou velké a... celý příspěvek >
Stáleplodící jahody, 27.5.2010
Těžko se radí bez osobní zkušenosti, ale doporučuji zkusit osadit několik různých odrůd a porovnat po sezóně nebo dvou a pak zhodnotit a vybrat.
Jahodník Mont Everest, 16.5.2010
Takříkajíc "loupež za bílého dne".Domnívám se, že se jedná o stejnou odrůdu jako stáleplodící jahodník Everest a ten se dá bez problémů zakoupit za cenu 10-12 kč za ks.
Zhoustnutí habrů, 10.5.2010
Mám živý plot z habrů asi patý rok.Když jsem je sázel tak jsem vyryl asi 20 cm hlubokou rýhu, do ní je zasázel a zahrnul.Zaléval jsem pouze v prvním roce a habry už násilím držím na 2 m výšce.Hnojivo nepoužívám, jen jsem pod ně dal asi dvakrát mulč z... celý příspěvek >
Stačí pro pěstování rajčat 10l kýble?, 24.4.2010
Nepochybně stačí, skoro osobně vyzkoušeno, jen je to náchylnější na vysychání a na dodávku živin ve srovnání s volnou půdou.S pěstováním v pytlích srovnatelné.
Papriky - kypření, 21.3.2010
Kypření u paprik skutečně nechce příliš přehánět, ale než se rozrostou tak je několikrát opatrně prokypřím.Později, když už připomínají křoví tak jen vytrhám plevel a hotovo.Zalévám samozřejmě podmokem a to asi jednou týdně, ale důkladně.Do skleníku... celý příspěvek >
Je už vhodná doba na verikulaci?, 21.3.2010
Nepropadejte panice, všechno se spraví, příroda je mocná čarodějka.Vloni zahrada vypadala podobně jak popisujete a za dva měsíce jsem už nadával kdo to má sekat.Jinak moje je ta fotečka, jen teď nejsem přihlášen.
Pěstování sazenic rajč a paprik pod zářivkou, 10.2.2010
Speciální zářivka je marketingový tah.Je to možná jen lepší pocit, že jsem koupil něco special, ale speciální je jen cena.Tvrdím to na základě dlouholeté zkušenosti zejména v akvaristice, kde jde taky hodně o zeleň.
Nejvyšší nadmořská výška, 3.2.2010
Mám tu zkušenost, že máme zahradu bez plotů s několika sousedy mírně skloněnou k jihu v n.m.v. asi 420 m a vcelku pravidelně se stává, že mi lecos na jaře pomrzne a sousedovi, který má záhony o něco dále od okraje zahrady(pole) nezmrzne nic.Jak zde... celý příspěvek >
Jahody, 3.4.2009
Bylo by třeba ještě podotknout, že pěstování jahod na textilii nebo folii je vhodné jen pro místa s lehčími půdami.U nás máme jílovitou půdu a po jedné sezóně jsem musel textilii sundat a půda nešla ani prokopat a jahody po následující zimě byly... celý příspěvek >
Skleník s betonovou podezdívkou nebo piloty?, 4.3.2009
Osobně jsem měl problém s tím, že jsem na pronajaté zahradě nemohl nic betonovat takže jsem koupil silniční obrubníky(výška asi 25 cm, šířka dole 15 a nahoře 10 cm, jsou zkošené od půlky a délka 1 m),pečlivě jsem vyrovnal podklad a částečně je... celý příspěvek >
Demontáž skleníku, 4.3.2009
Sice je to reakce po dlouhé době, ale mám za sebou renovaci skleníku, který jsem koupil jako starší, rozebraný.Tmel jsem nahrubo vyškrábal nebo opatrně vysekal sekáčkem z listu strojní pilky a dočistil tvrdým drátěným kotoučkem do vrtačky.Prostě to... celý příspěvek >
Habr obecný přímo z lesa, 29.5.2007
Jestli jste z Náchoda tak stačí vyrazit v podstatě do kteréhokoli listnatého lesa a v místech kde je les řidší a je víc světla určitě semenáčky najdete. Bydlím od Náchoda nedaleko a včera jsem si za půl hodiny vytahal asi 100 semenáčků. Z... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika