Příspěvky uživatele - 67.230

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrozny mají málo velkých kuliček, 31.7.2009
Zdravím, sprchávání znamená, že hrozen špatně odkvete a bobule buď upadne nebo zůstane jenom velice malá. Jinak to, že některé hrozny teprve kvetou se občas stává a tyto hrozny nestihnou dozrát, takže z nich nic není. M.T.
Hrozny mají málo velkých kuliček, 30.7.2009
Zdravím, letos některé odrůdy opravdu špatně odkvetly. Myslím si, že odrůda, kterou máte by mohla být Frankovka, která je na sprchávání obzvláště citlivá a u mě ve vinohradě vypadají některé střapce podobně. Jinak Frankovka je typická velkými... celý příspěvek >
Jak vypěstovat broskvoň, 10.7.2009
Zdravím, letos bych si chtěl zkusit naočkovat několik broskvoní a chtěl bych se zeptat "starých praktiků", jestli na vyřezaném očku nechávají štítek dřeva nebo jestli jej vylupují. Když bych jej vyloupl, tak jak poznám, že jsem nepoškodil... celý příspěvek >
Durancie, 23.6.2009
Zdravím, já mám s durkama co se týče životnosti dobré zkušenosti a ještě jsem ani neslyšel, že by někomu v okolí nějak časně odcházely. Mě přijdou jako velice odolné a vděčné stromy, které sice rodívají většinou obrok, ale stojí to za to. Některé... celý příspěvek >
Problém s novými duranciemi, 23.6.2009
Zdravím, také jsem loni na podzim vysadil 12 durancií na myrobalánech a i přes poměrně dostatek vláhy na podzim a na jaře jsou sice stromky pěkně olistěné, ale některé mají jenom velice malé přírůstky a některé větve vyrašily až třeba ze čtvrtého... celý příspěvek >
Rubování jabloně - prosím radu, 19.5.2009
Můžu potvrdit slova p. Vysloužila. Letos jsem rouboval švestky kopulací na durancie a chytly se všechny, až se mi to nechce věřit... Jirka
Broskvoň z pecky, 30.4.2009
Zdar Karlosi, no s tou Redhavenkou to můžu zkusit, ale především bych chtěl na durancie naočkovat švestky a pár meruněk. V mém okolí se pěstují durancie v hojném počtu z odkopků a velice se jim daří, tak jsem vzhledem k tomu, že ve školkách se s... celý příspěvek >
Meruňka - Baycor, 24.4.2009
Já si myslím, že to mon. spála opravdu bude, protože když jsem to poprvé uviděl na naší Leskoře, tak jsem si myslel taky, že je po ní, ale stalo se to několikrát a vždy se z toho dostala, a to jsem ji ani nijak neřezal. Myslím, že postřik teď je už... celý příspěvek >
Meruňka - Baycor, 24.4.2009
Zdravím, mám vypozorované, že Leskora je na moniliový úžeh velice choulostivá. Máme ji zasazenou v řadě meruněk spolu s Velkopavlovickými a nikdy jsme je nestříkali. Velkopavlovické byly většinou úžehem nedotčeny, ale Leskora ač vždy bohatě kvetla,... celý příspěvek >
Co je to za nemoc?, 19.3.2009
Zdravím, chce to postříkat na začátku rašení 0,6%-tním roztokem Kuprikolu. Jedná se o puchrovitost, vyskytuje se pouze u švestek domácích. Jirka
roubování, 6.3.2009
Otázka pro p. Berana, chtěl bych se Vás zeptat, jestli jste zkoušel také roubovat kopulací na dvouleté a víceleté dřevo, které by bylo pro tento způsob roubování vhodné svojí tloušťkou. Říkám si, že by to mělo jít, když např. při roubování za kůru... celý příspěvek >
Zakládání nového sadu švestek, 28.1.2009
Myslím, že jste si vybral dobře, akorát Elena a Durancie zraje docela pozdě, ale měly by dozrát i v této n.v. do dobré kvality. Durancie je klasika, na kterou nedám dopustit. Elenu mám nasazenou a zatím neukázala plody, ale stromy rostou velice... celý příspěvek >
žlutooranžové skvrny na listu ořešáku, 7.9.2006
já mám asi podobný problém, a k tomu ještě stěna skořápky je tenká až děravá a jádra nekrotizují a zaschnou - takže celkový užitek sromu je mizerý :-)
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika