Příspěvky uživatele - 161.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Americká plíseň na angreštu, 11.5.2009
Paní (nedovedu z latiny přeložit vaše vtipné jméno) s číslem příspěvku 50 133 moc děkuju. Předem jsem měl obavu z toho každotýdenního ošetřování. I když znám jiný prostředek s jedlým olejem (pro předjarní ošetření jako OLEO přípravky), neměl bych k... celý příspěvek >
Kdy vykvetou tulipany?, 9.5.2009
Měl jsem sbírku tulipánů, kterou mi pravidelně probíral hryzec vodní - strašně zákeřná a nevyzpytatelná potvora. Měl jsem taky přítele, který měl sbírku narcisů a poradil vyměnit tulipány za narcisy, jsou jedovaté pro hryzce. Uděláno. Jakmile by se... celý příspěvek >
Červený narcis, 9.5.2009
Píšete, že jste si cibuli vzácného narcisu přivezl z Belgie. Nepíšete zda vegetoval u vás alespoň jednu sezonu, nebo špatně rostl hned první rok po vysazení. V tom případě by to znamenalo, že jste si přivezl cibuli už napadenou. Při nákupu cibulí... celý příspěvek >
Žlutý řebčík královský, 9.5.2009
Pokud se vám úspěšně rozmnožil řebčík, bylo by nejvhodnější po zeschnutí natě cibule vyjmout a rozsadit. Sázím dostatečně hluboko na délku rýče, na dno pocukruju plným hnojivem, zasypu trochou zeminy aby cibule neseděla přímo v hnojivu a zasypu... celý příspěvek >
Americká plíseň na angreštu, 9.5.2009
Pro ochranu angreštu proti padlí americkému (po novu hnědému padlí angreštu) úspěšně používám Rubigan. Doporučuje se postřik před květem a po odkvětu. Já stříkám jen jednou a stačí to. Rubigan už ale není mezi povolenými prostředky. Můžete stejným... celý příspěvek >
Výsadba po ošetření, 8.5.2009
Dominátor jsem ještě nepoužíval, ale zkušenosti mám s Roundupem, Clinicem a Caputem. Tyto herbicidy působí výhradně prostřednictvím zelené listové plochy a odtud se rostlinnými pletivy dostanou až do kořenů. Naopak nepůsobí v půdě. Jakmile... celý příspěvek >
O jaký druh plevele jde?, 8.5.2009
Ten přípravek do trávníku se jmenuje BOFIX, ale asi ho nebudete potřebovat, když budete trávník pravidelně sekat a nenecháte heřmánkovec vysemenit  - vlastně vůbec vykvést. Není to trvalka.
Modřín opadavý - půdní nároky, 7.5.2009
O modřínech z lesa vím, že se jim vybírá slunné stanoviště a vysazují se většinou při okrajích porostu, nebo se v pozdější době odstiňují vykácením okolních stromů. To, že u vás bude mít stín až pozdě odpoledne asi nebude vadit. Na půdu tolik náročný... celý příspěvek >
Harbinger, 7.5.2009
Svého času se pěla sláva nad "zázračnými" odrůdami z Kanady a to Harbinger a Harbrite. Harbrite se mi neosvědčila na více stanovištích a už se nesnažím ji pěstovat. Mám odrůdu Harbinger, která je opravdu ranná. Moje nejrannější je... celý příspěvek >
Zežloutnutí listů, 4.5.2009
Dalším důvodem chlorozy může být těžká, nebo utužená půda. Nejlépe by bylo vyfotografovat typicky zažloutlý list a přiložit k diskuzi. Tak se dá nejlépe laicky posoudit, co broskvi chybí.
Usychá nám meruňka, 4.5.2009
No vidíte v tom je "ten zakopanej pes". Velkopavlovická kvete dřív a tam jste asi správně zasáhla postřikem. U Karoly, která kvete později, bylo třeba ještě několik dnů počkat. Celou Karolu nelikvidujte, ale snažte se co nejrychleji... celý příspěvek >
Je to škůdce? (a co s ním?), 3.5.2009
Pane Zyjane a je to co?
Na půl uschlá hrušeň, 3.5.2009
Na tomhle stromě už není co zošklivit. Jen ho připravit k další vegetaci na dlouhá léta. Hruška je v tomto případě ze všech stromů neodolnější.
Nashi, Hosui, Kumoi, 3.5.2009
Když tak chodím po naší zpustošené zahradě (na Apríla jsme měli večer krupobití) vzpomínám na váš dotaz o černých květech hrušní. I když vaše snímky nejsou přesné, ukazuje to na napadení květopasem. Tohle už je asi pozdní stadium, kdy si to nebudete... celý příspěvek >
Co teď s moniliovou spálou meruněk, 3.5.2009
Tak ať máma připraví nůžky. Když nebudete stříkat, budete střihat.
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika