Příspěvky uživatele - 161.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co teď s kadeřavostí?, 26.5.2009
Nikdo si netroufá na ten babský recept reagovat, tak vám to musím říci já. Tento návod vzhledem ke kadeřavosti broskvoně je úplně k ničemu. Kadeřavost je houbová choroba přežívající v korunách v pupenech, za vegetace se šíří po listech. Nemá cenu... celý příspěvek >
Choroba rajčat, 24.5.2009
Kdysi na průmyslovce jsme měli velice přísnou paní profesorku na češtinu a přes to, že jsem s ní různě "válčil" něco to ve mně zanechalo. A sice když vidím záměnu I-Y jaksi mně to píchne, ale komentovat to pisateli bych považoval za... celý příspěvek >
Česnek - žluté listy, 24.5.2009
Pane Zika. Na konci dubna jsem psal, že jsme česnek s bělavými konci listů přihnojili ledkem vápenatým (nikoliv amonným s vápencem). Dnes jsem odřezával květní výhony (důležité pro velikost paliček česneku, jakmile vystrčí špičku, pryč s ní) a mohu... celý příspěvek >
Vzrůstná hrušeň, 24.5.2009
Pro stinné místo k posezení bych volil ořech. Je pod ním dokonalý stín a má jednu málo známou vlastnost, že odpuzuje dotěrný hmyz. Praktickly se neřeže, nestříká a plody spadnou samy a nepoškodí se. A pokud nestojíte přímo o ořechy na jádra, dá se z... celý příspěvek >
Co se starými bramborami, 23.5.2009
No a co. Vy snad brambory nejíte? Nač jetedy pěstujete? Nebo když jsou povadlé půjdete koupit do marketu? Klíčky otrhat (klidně do kompostu) brambory uvařit ve slupce s přídavkem trochu octa do vody na bramborách. Jsou pořád jedlé. Měly by vyjít do... celý příspěvek >
Biologická likvidace mandelinek, 23.5.2009
Spolehlivým predátorem mandelinek jsou koroptve. Ty asi neseženete, tak vám nezbude než sbírat už od teď a pořád, důsledně, denně a nebo ten Mospilan. Ničí brouky, larvy i vajíčka. Biologické prostředky než začnou působit, tak máte natě sežrané.
Cernani a krouceni listu, 22.5.2009
Poškození mrazem vypadá jinak. List révy po jarním mrazíku je zkrabacený. I když to z fotografií není zcela jednoznačné, typoval bych na fyziologickou poruchu. Rolováním okrajů listů a zasycháním se projevuje nedostatek, nebo nadbytek draslíku. Další... celý příspěvek >
Zanedbané meruňky, 22.5.2009
Pokud jsou ty dlouhé větve bez ovoce, klidně je vyřežte v červnu. Jinak bych počkal až po sklizni. Ty větve je třeba při řezu pečlivě vybrat a nezkracovat, ale odříznout celé. Všude zdůrazňuji velké řezy zahladit ostrým nožem a ihned zamazat voskem.
Nektarinka - poradí někdo?, 21.5.2009
Tato závada se jmenuje "Suchá skvrnitost listů". Na snímku je list v pokročilém stadiu choroby, kdy už jsou poškozená pletiva vypadána a zbývají dírky. Choroba napadá i meruňky a ostatní peckoviny. Likvidovat opadané listy a tlumit chorobu... celý příspěvek >
Mravenci na hrušni a zkroucené listy, 21.5.2009
Na mšice jsou prostředky, které nehubí ostatní hmyz.  Na př. Pyrimor. A slunéčka nehubí jen postřiky, ale pravé slunéčko sedmitečné, které je skutečně predátorem mšic(jeho larva) vytlačují slunéčka "z dovozu". Pozorujte je. Mají vždy... celý příspěvek >
Jakou odrůdu brambor doporučujete, 20.5.2009
I u nás jsme Kariny považovali za nejlepší, ale odešli jsme od nich pro malou násadu hlíz. Tak jeko ve všem jde pokrok kupředu, tak i ve šlechtění brambor a od té doby už jsme vystřídali celou řadu odrůd. Snažíme se používat nakoupenou zdravou sadbu,... celý příspěvek >
Mravenci na hrušni a zkroucené listy, 20.5.2009
Mšice mají množství predátorů, ale ti je stejně sežrat je všechny nedokážou.
Tak co kadeřavost?, 18.5.2009
Oproti loňskému roku, kdy jsme měli v Písku kritické sucho, dostali jsme začátkem května dávku několika vydatných bouřek. Můžu tedy říct, že zavlažíno by bylo. A kadeřavost se objevila na všech (stříkaných) broskvích. Tu víc, tu míň, podle odrůdy.... celý příspěvek >
Nadúroda, 18.5.2009
Stejný problém řeším i já. Nestihnul jsem ostřihat broskve - běžně to dělám za květu - a teď se mi objevila kadeřavost. Kadeřavé listy oštipuji a částečně to řeším řezem (zkracováním) větviček. Řez broskví se může dělat ještě začátkem května a když... celý příspěvek >
Mravenci na hrušni a zkroucené listy, 18.5.2009
Pane kacíři vy ještě věříte na pohádky? Kdyby byl predátor, který by dokázal sežrat mšice, neviděli bychom množství zdeformovaných letorostů mnoha odrůd včetně hrušně. Kolonie mšic se dovedou rozmnožováním rozrůstat i bez mravenců.  Pro hosta... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika