Příspěvky uživatele - 161.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dvojčata u nekterinky, 29.5.2009
Už se mi k tomuto tématu dostalo docela vědecké vysvětlení co to v tom květu udělá, když dojde k opylení, ale nepamatuju si to natolik, abych to mohl vysvětlovat dál. Tak se po zkušenosti, že to stejně nedospěje ke konzumu, tím dál nezabývám. Máte... celý příspěvek >
Tak co kadeřavost?, 29.5.2009
Víte - o řezání všeho možného už bylo taky všechno možné i nemožné napsáno. Přes to máme každý svůj způsob řezu. Já jsem se učil, že dlouhý řez u broskvoní je cca 30 cm a krátký na dvě očka. To praktikuju tak, že postranní obrost řežu střídavě... celý příspěvek >
Roste růže po oblouku dolů?, 29.5.2009
Není o čem diskutovat. Pnoucí růže má jiný způsob řezu.
Co s novými letorosty na jabloni?, 29.5.2009
V této době se nově narostlé výhony nemusí řezat. Stačí jen vylomit a ranka se obdivuhodně zahojí. To který vylomit je druhá věc. V každém případě ponechávám výhonky rostoucí do vodorovna a odstraňuji už teď kolmé výhony, které bych na jaře musel... celý příspěvek >
Jabloň na odpis, 29.5.2009
Kdybyste poslal fotku celé jablodě, dalo by se lépe posuzovat její zdraví a celkový stav. Tahle nalomená větev nevypadá, že by měla obvod jeden metr. Pokud tedy ze staré jebloně ještě něco zbývá, odřízněte to co leží na zemi na dvakrát. Jednou... celý příspěvek >
Zaštipování jabloní, 29.5.2009
Zřejmě se stromeček dobře ujmul a jedná se asi o vzrůstnější odrůdu. Zaštípnutí do rovnováhy za listem směřujícím ven z koruny se provádí pro vytvoření předčasného plodonosného obrostu na těch 40 cm.  V současné době bych spíš,  za pomoci... celý příspěvek >
Krovinorez - mazanie uhloveho prevodu, 29.5.2009
Já mažu převod křovinořezu vazelinou Castrol v tubě, specielní pro zahradní nářadí. Hlavně dbejte, aby kloub byl stále naplněn. Před každým sečením kontrolovat. Myslím, že ten převod je nejdražší součástkou křovinořezu. To vaše HQ mazivo nezném,... celý příspěvek >
Běloskvrnec tečkovaný, 29.5.2009
Ještě vám do sbírky kazisvětů chybí Zlatohlávek, který způsobuje stejné škody v květech. Všicni tam hledají pyl a nektar a při tom vykoušou celý základ květu.
Roste růže po oblouku dolů?, 29.5.2009
Máme udělanou branku do zahrádky s obloukem a popínavou růží. Každoročně pěkně kvete - nejvíc nahoře v oblouku, ale nikdy se jí nepodařilo dohnat přes oblouk. Při sklonění pod vodorovnou rovinu vyžene nahoře další výhony a konec zababčí. Chtělo by to... celý příspěvek >
Tak co kadeřavost?, 28.5.2009
Když se broskvoním nebudeme pravidelně věnovat, bude "po srandě". Stříkal jsem ale výsledek nikdy není stoprocentní.  Všechny správně stříkané broskve (patnáct stromků) mají kadeřavost a nezbude mi než obírat listy. Díky dostatečným... celý příspěvek >
Dvojčata u nekterinky, 28.5.2009
Taky jsem se radoval z dvojitých broskví. Nikdy však nedorostly, začaly krnět, nebo zahnívat. Proto je včas odstraňuji, abzch vytvořil prostor dobře se vyvíjejícím plodům. Pro paní romilu. Tady se nejedná o několik plodů ve svazku, ale o vývoj dvou... celý příspěvek >
Prosím o radu, 27.5.2009
Broskvoně mají specifické požadavky na pěstování. To se nedá vysvětlit jedinou odpovědí v diskuzním foru. Zkuste to řešit zakoupením nějaké jednoduché knížky o pěstování broskví. Jednu takovou napsal Zdeněk Bažant s kolektivem autorů. Po přečtení... celý příspěvek >
Existuje broskvoň s tmavě červenými listy?, 27.5.2009
Když sjedete o několik témat níž pod vaším dotazem, najdete tam dotaz "Broskev Červený císař". Jsou tam fotografie kvetoucí červenolisté broskve. Lístečků pro porovnání je tam zatím málo. Pokud budete potřebovat, udělám fotografii nyní... celý příspěvek >
Oční listů a mravenci, 27.5.2009
Na druhém snímku máte bezvadně znát kolonii mšic i s pasoucími mravenci. Ty mšice poškodily lístečky hned na počátku jejich vývoje. Postříkejte celý stromek Pyrimorem. Mšice zmizí pravděpodobně i s mravenci a další listy už se budou vyvíjet zdravě.... celý příspěvek >
Napadnute mlade vyhonky broskyne v kvete - co je to? (foto), 27.5.2009
Zjistil jsem příčinu zasychání konců větviček broskví. Nachází se také na mých stromcích. Jedná se o "Makadlovku broskvoňovou". Když větvičku pod zaschlým svazkem listů rozříznete, najdete tam malého červíka. Sledujte zdeformované konce... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika