Zimolez japonský



Stránky: 1,  2   
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?) 
9.6.2011 20:15, zobrazeno: 18181x

Dobry den,  koupila jsem si zimolez japonsky, zajimalo by me, jak rychle poroste... Zasadila jsem ho u zahradniho domku na jedne strane, kde se bude pnout po provazech a nevim, zda uz to bude tuto sezonu :-) Diky moc, Teri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 9.6.2011 21:48

Japonský zimolez se prodává téměř vždy ve varietě aureoretriculata se žlutou žilnatinou listů. Roste slaběji než ostatní zimolezy, neviděl jsem jej vyšší než 2,5-3 metry po mnoha letech. Jako všechny zimolezy jej mají rády mšice a v krutější zimě vymrzá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 220.2 (?), 9.6.2011 22:34

Zelenolistá odrůda Halliana, která je taky celkem běžně k dostání, roste poměrně rychle. Už letos byste ji mohla mít nejméně 1,5 m vysokou.

Žlutolistá Aureoreticulata opravdu často namrzá a pak není vzhledná.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 10.6.2011 11:14

A jéje... no tak uvidime... Diky moc za odpovedi. Teri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 10.6.2011 11:41

Ted jsem dohledala, co je to presne za odrudu - melo by to byt -Lonicera japonica 'Hall's Prolific'
takze jak na tom jsem, panove 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 10.6.2011 17:31

Vámi uvedené označení odrůdy mi není známé, ale dovolím si předpokládat podle podobnosti ve jménu, že to bude obdoba mně známé a mnou uvedené Halliany. Možná je Halliana jen zkomolené jméno té Vaší. Anebo je to třeba ještě vylepšená Halliana.

Sama povězte: má ta Vaše zelené listy, nebo žlutě žilkované?

Letos jsem musel Hallianu také velmi silně ostříhat, neboť zimu některé sazenice nepřežily (jsou rovněž asi tak 10 let staré, jak uvádí kolega níže).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 10.6.2011 17:33

Spise ty zlute... zelene nejsou urcite... Tak holt pockam a uvidime...Snad se mu bude u me darit a bude krasny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 10.6.2011 17:48

Teď jsem si nechal vyhledat Vaši Halls Prolific:

1. na obrázku z prvního najitého odkazu má normálně zelené listy.

2. Hned druhý či třetí odkaz uvádí, že Halliana je shodný s Halls Prolific.

V tom případě buď můžete mít třeba nejakou neduživou, která trpí tzv. chlorózou (tedy chorobnou žloutenkou způsobenou např. nedostatkem železa, nadbytkem vápníku apod.) anebo něco úplně nového anebo třeba Vám (omylem?) prodali špatně označenou Aureoreticulatu.

Jen ještě doplňující poznámka: mluvíme o barvě listů, nikoli květů.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 10.6.2011 17:57

Bylo to zahradnictvi internetove, kde jsem objednala poprve a naposledy. Kytky mi prisly neoznacene, takze jsem dohledavala sama, ale kdyz sem se ted koukala do nabidky, tak tam byla prave tato odruda... TAk nevim. Kvety to nema, zda se, ze se ujal, tak uvidime...

Btw. kdyby to byla ta chloroza - lze necim osetrit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 10.6.2011 18:11

Tak jsem se tam na nej byla /znova podivat  ma zlutozelene listy a ty jsou olemovane cervene. Je jeste hodne maly, ma asi tak pul metru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika