Wistarie, může puknout kmen mrazem?



host - 16.146 (?) 
11.4.2012 8:52, zobrazeno: 4009x

Dobrý den, mám u pergoly 3 roky starou Wistarii, kvetla již první sezonu třikrát. Nyní /duben 2012/ jsou pupeny jakoby " zaschlé", bez náznaku rašení, na kmeni téměř u země jsem objevila v kmeni puklinu cca 10 cm dlouhou. Je pravděpodobné, že rostlina v zimě puklinou promrzla??Je ještě naděje na záchranu popínavky? Mám seříznout pod puklinou a doufat, že vyrazí nové výhonky?? Prosím, poraďte, jaké máte zkušenosti Vy? Díky Mirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 109.21 (?), 2.5.2012 14:31

Bohužel neporadím, ale má ten samý problém, tak snad se někdo ozve a dá radu. Já mám wistárii několik let kmen v průměru 7-8cm, kvetla i třikrát za léto a letos pupeny suché když je vezmu mezi prsty tak se rozdrobí na prach. Jediné náznaky života jsou až dole na kmeni cca 4cm zelený lístek na celé Wistárce jen dva lístky. Taky nevím co dělat, bojím se tak drastického řezu, prakticky bych ji musela seříznout jak vrbu, takže komplet.Ale nechci se smířit s tím, že je po ní je to největší dominanta a okrasa mojí malé zahrady:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.146 (?), 3.5.2012 12:32

Dobrý den, jelikož mi nikdo zatím neporadil, rozhodla jsem se dle svého. Puklinu v kmeni Wistarie jsem zacelila stromovým tmelem, kmen jsem se sebezapřením seřízla cca 50cm nad zemí a nechala jen pár větviček , přihnojila jsem zeminu Cereritem... A za zhruba týden mě na torzech větviček překvapilo několik zelených pupenů! Doufám, že pupeny vydrží a vše dobře dopadne, popínavka se omladí a zase nám bude u pergoly dělat radost. Ahoj Mirka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.100 (?), 6.5.2012 9:15

Dobrý den,

tak já mám úplně to samé. Vistarie se vůbec nezelená, má popraskaný kmen a navíc na kmeni se objevila nějaká červená houba. Bylo mi řečeno, že kůra praskla mrazem, ale nikdo neví, co s tím. Pupeny má také, ale takové seschlé a pořád nic, jak by jí něco bránilo v tom nastartování se. Jinak ji máme už asi 15 let, ne-li délé a byla to vždy okrasa zahrady, má skoro 3 metry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.21 (?), 13.5.2012 12:40

ta přidávám, že Wistárie začala pomalu poštět pupeny sicesem tam ale žije, letos budu ráda za pár listů a doufám, že se z toho vzpamatuje. Také jsem ji nechala rapidně sestřihat, snad ji to omladí, pořádně prolila a pohnojila a asi jí to svědčí. 

Tak určitě ještě počkejte, a dejte jí šanci. 

Já už teď vím, že i Wistárii budu na zimu obalovat tkaninou, tedy aspoň kmen kam až to půjde. Taky jsem někde četla, položit ke kmeni poleno dřeva, kvůli mrazu, ale to nevím, nezdá se mi to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika