Vzdálenost přísavníků při výsadbě



host - 185.233 (?) 
2.5.2013 15:17, zobrazeno: 10967x

Dobrý den.
Máte někdo zkušenost s výsadbou přísavníků? jaká je optimální vzdálenost rostlin od sebe. Díky za rady. Anna.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 2.5.2013 16:52

Rostou jak blázen. Vysazoval jsem malé sazenice dva metry od sebe a za dva roky z nich bylo jedno souvislé houští.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 2.5.2013 20:43

Sázel jsem na exponované stanoviště 1,5,metru od sebe a trvalo 5 let, než se zapojili a rozrostli. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.71 (?), 5.5.2013 10:31

Odpovídám sice až po několika dnech a možná to máte už vyřešené (vysázené). Záleží na tom, jak rychle chcete mít zeď porostlou. Sám bych volil vzdálenost 2-3 m, ale klidně je můžete nahusti po 1 m anebo naopak zvětšit spon na 5 m i více. Viděl jsem velikou zeď porostlou jedinou rostlinou přísavníku - 20-30 m na každou stranu od bodu výsadby a odhadem do 10 m výšky (nějakých 500 m2)... (fotku ohužel nemám).

A jen bych ještě doplnil, že existuje i žlutolistá odrůda nabo odrůda s listy bíle stříkanými... (jména odrůd si však nepamatuji).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 5.5.2013 10:54

Já mám jeden a jede jako blázen, nestačíme ho redukovat. Mnoho, mnoh metrů čtverečných. Ze začátku roste nic moc, ale po třech čtyřech letech letech je to džungle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.112 (?), 20.6.2013 11:26

Zasadila jsem tři sazenice, dvě vyhrabali a zničili kocouři. Zbyla jedna jediná. Po deseti letech je dům zarostlý až po střechu prvního patra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 45.168 (?), 20.6.2013 13:10

Určitě hodně záleží na podmínkách (slunce, voda, kvalita půdy). My jsme zasadili na radu známé, která má jedinou rostlinou porostlé tři strany velké vily, taky jen jednu rostlinu - maličký roub s asi třemi lístky na podnoži. První rok udělal plochu asi jeden metr čtvereční, druhý rok už byl nějakých pět metrů do šířky a tři do výšky, teď už ho hodně zastřihujeme, protože ho máme na opěrné zdi - terase zpevňující svah a prorůstá až do trávy nad zdí, což nechceme. Má pět let a je tak 10 metrů široký a tři metry vysoký.

Naproti tomu v zaměstnání vysázeli přísavníky k dělící zdi v příjezdové cestě - v dlažbě udělali mezery, a rostliny sázeli tak po pěti metrech. Je to víc než deset let a stěží se propojily a na výšku to má tak dva metry.

(Bavím se o přísavníku trojlaločném)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika