Velkokvětá růže - něco neznámého



host - 97.104 (?) 
17.7.2010 21:48, zobrazeno: 3160x

Dobrý den, mám na vás otázku. Jedná se o Růži velkokvětou - mám jí asi tak 3-4 měsíce (přesně nevím) a na jejích listech se vyskytly takové žluté a hnědé skvrny. Vůbec nevím co s ní je jestli je napadena nějakým škůdcem, spálená od sluníčka (máme totiž balkon směrem na východ) anebo jestli není uschlá od toho, že sem jí třeba nezalila. Nevím, opravdu nevím o co jde a tak vás moc prosím napište mi brzkou odpověď a třeba i s nějakou radou jak dobře pěstovat velkokvěté růže. Předem mnohokrát děkuji za vaší odpověď S pozdravem, Tereza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 18.7.2010 1:27

To je černá skvrnitost, houbová choroba. Většinou to je způsobeno zálivkou na listy. Postříhejte Baycorem, Syllitem nebo Dithane. Jinak růže potřebují zalévat méně často, ale vydatně, protože hluboko koření. Chtějí slunce, ale ne suchý úpal. Mají rády nakypřemou zem. Hnojí se max. do konce července, aby nové výhony stihly do zimy vyzrát. Pokud ji máte v květináči, budete ho pak muset na zimu zapustit venku do země nebo důkladně obalit slámou a bublinkovou fólií. To jen tak základ, mrkněte se tady na nějaká vlákna, už tu toho bylo o růžích napsáno moc.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika