Usychající břečťan



host - 130.3 (?)
28.10.2007 17:02

Břečtan je sice trochu náročnější rostlina, avšak většinou nezmrzne, ale naopak uschne. Zjistěte si na které světové straně máte břectan, je-li na východní nebo jižní straně je to špatně. V zimě je půda zmrzlá a břečtan je stálezelený tzn. vypařuje (asimiluje) vodu i v zimě a to nemůže, protože půda je zmrzlá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 208.196 (?), 4.3.2006 16:39, zobrazeno: 13104x

Dobrý den,

chci vás poprosit o radu ohledně břečťanu. Mám (resp. měl jsem) na zahradě na stěně a zčásti na plotu krásný asi 6 let starý břečťan. Celou dobu krásně rostl a rok od roku intenzivněji. Bohužel v loňském roce začal od jedné části pomalu vysychat. Ptal jsem se v místním zahradnictví, kde mi řekli, že je to jenom nedostatek vody a že pokud ho budu více zalívat, chytne se a znovu ožije. Činil jsem tak celé léto, ale stav se nelepšil, naopak postupně usychal více a více. Zkoušel jsem pravidelné hnojení (1x za 14 dní), ale ani to nepomohlo.

Největší zděšení, mne ale čekalo teď po zimě, kdy už je napadená skoro celá stěna (asi 6 metrů). Tak dobrá polovina listů je zcela hnědá a zbytek vypadá taky velmi nezdravě. Je fakt že letošní zima byla opravdu krutá, ale mráz by měl snad břečťan vydržet... Nebo je to nějaká choroba ? Četl jsem někde, že břečťan napadají svilušky a štítěnky. Nikdy jsem je ale na břečťanu neviděl. Občas jsem tam zaznamenal mšice, ale ty jsem ihned zlikvidoval postřikem. Nebo existuje nějaká viroza ?

Prosím vás proto touto cestou o radu, zda nevíte, co mám pro záchranu břečťanu podniknout

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.152 (?), 27.3.2006 21:28
Dobrý den, mám taky problém s břečťanem. Chtěli jsme, aby nám obrostl trubkový plot s cihlovou podezdívkou. Ale zdá se, že mrazy mu opravdu vadí. V létě je krásný, podezdívka je celá obrostlá a šlahouny břečťanu se plazí po trubkách i metr do výšky. Pak přijde ale zima a to co je nad podezdívkou všechno uschne. Tak se to opakuje už pátý rok. Viděla jsem, že na dřevěných plotech se to nestává. Tak nevím co s tím. Poradíte někdo? Díky Olga
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.50 (?), 8.8.2007 8:49

Asi mu vadí mráz, je třeba brutálně ostříhat a on zase krásně obrazí, mám to vyzkoušeno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.69 (?), 8.8.2007 13:22

Zkuste dát ke kořenům hořkou sůl...

Emmča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.3 (?), 28.10.2007 17:02

Břečtan je sice trochu náročnější rostlina, avšak většinou nezmrzne, ale naopak uschne. Zjistěte si na které světové straně máte břectan, je-li na východní nebo jižní straně je to špatně. V zimě je půda zmrzlá a břečtan je stálezelený tzn. vypařuje (asimiluje) vodu i v zimě a to nemůže, protože půda je zmrzlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika