Schnoucí Clematis



host - 69.177 (?) 
10.7.2013 18:09, zobrazeno: 4738x

Takhle mi začal vadnou letos zasaný plamének, normálně povyrostl, vykvetl a teď vypadá takhle:-(Je zasazený u plotu, kde je dalších několik (ty jsou tam už více let), je na slunci, nohy má ve stínu, zalévám přiměřeně. Co to může být adá se ještě zachránit?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 10.7.2013 22:08

Choroba "vadnutí plaménků" - houba ucpává vodivá pletiva, přežívá v půdě. Letos vám asi uschne, příští rok zjara by měl vyrazit znova, ale bude to chtít pravidelné postřiky, než se trochu zmátoží.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.177 (?), 10.7.2013 22:28

Díky a čím stříkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 10.7.2013 22:52

Discus, Syllit, Dithane apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 78.126 (?), 23.7.2013 19:13

Mě se to loni stalo s nově zasazeným plaménkem přesně tak - na jaře vyrazil, vyhnal nové šlahouny, načež během týdne celý uschnul. Udělala jsem nad ním kříž, a protože je u zdi schovaný za keři rybízu, kde nebyl vidět, (právě podle zásady "nohy v chladu, hlavu na slunci"), nechala jsem ho osudu bez postřiku podle hesla "silný přežije, slabý zajde". Letos na jaře jsem nevěřila vlastním očím - veliká bujná rostlina, plná květů. :-)

Tím nechci podceňovat ošetření postřikem - ale aspoň v mém případě došlo zřejmě k tomu, že byl zasažen, protože byl mladý, bez pořádného kořenového systému. Letos, jak se na místě aklimatizoval a pořádně zakořenil, je už v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika