Vistárie - zakrslá forma Wisteria Amethyst falls



Stránky: 1,  2   
host - 208.21 (?) 
16.5.2013 10:49, zobrazeno: 14438x

Nikde jsem se o tomto druhu Wistárie nedočetla. Nevím, do jaké výšky nám může vyrůst a kam jí tedy vysadit? Nějaké informace jsem našla na internetu. Píše se o ročním přírůstku 20-30 cm... plot nám asi nepopne, že?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 182.227 (?), 21.5.2013 7:49

Informací je na internetu docela dost.Jenom nejsou v češtině, ale překlad je bez potíží.Kdyby to byl nějaký zázrak, byla by běžně k prodeji.Jaksi tomu však není.Možná je to i tím, že cituji: Má velmi nepříjemnou vůni připomínající zpocené podpaží.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.21 (?), 21.5.2013 8:59

Ach jo, myslela jsem, že bude tato Vistárie naopak příjemně vonící... ikdyž dočetla jsem se, že: " má slabou vůni, která asijské vistárie vůbec nepřipomíná" :-/. Potřebovala bych ale poradit na jaké stanovišti ji vysadit. Bude-li se mi popínat, nebo jestliže je v názvu jména "křovitá", poroste jako běžný keř?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.240 (?), 24.5.2013 1:26

Na stránkách Zahradnictví Havlis se pise, spise krovita bezna vyska 2m, sirka 1-2m. Prirustek maly 20cm rocne, vune bude dobra, taky jsem ji ted donesla domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 24.5.2013 9:48

Včera jsem jí měla v ruce v Penny wink, na cedulce psali myslím 60cm což se mi moc nezdálo a tak koukám po informacích. Květy jsou vonavé (jinde píší že smrdí po pižmu) ale začíná kvést v prvním roce (fakt?) což je docela výhoda... a hlavně není tak agresivní v růstu, takže by byla fajn pro malé zahrádky jako je ta moje.  Asi jí koupím, vypadala docela pěkně.

foto izabelka34
foto izabelka34
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 24.5.2013 20:09

"začíná kvést v prvním roce"  a to jako od čeho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 24.5.2013 20:33

Tak jsem šla vyfotit tu moji.Vloni jsem ji koupila v marketu byla vysoká 40cm a měla dva květy, a vyrostla do výšky dvou metrů neli více.Na zimu jsem ji obalila do netkanky, nevím zda ty výhony zmrzly nebo uschly tak jsem je ostříhala až kde to bylo zelené jsem nechala začala odspodu obrážet dnes je vysoká asi zase těch 40cm má dva květy a zase žene nahoru jak divá.Tak že přírustek 20cm ani náhodou.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 24.5.2013 21:57

Amethyst Falls Wisteria begins flowering at one year of age - začíná kvetení po jednom roce věku (online překladač, us web) cheeky

Marie a jak tedy voní... voní nebo smrdí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 24.5.2013 22:57

Já necítím nic snad až se ten květ rozvine, tak dám vědět.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 25.5.2013 10:59

"po jednom roce věku" se dá určit jen u semenáčků, kultivary dřevin se ze semene nepěstují...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika