Přísavník trojcípí - obrazí znovu?



host - 46.243 (?)
1.10.2017 20:16

Řešil jsem opačný problém. Přísavník mi po cca 3 letech přerostl na sousedovu fasádu (asi 4 metry). Měl obavy z jejího poškozování, tak jsem jej vykopl,  odstřihnul v asi půlmetrové výšce (dál již byl uchycený na fasádě) a přesadil. To bylo vloni v říjnu, dnes má na novém místě asi metrové výhony. A jako překvapení, v místě původního, který jsem vykopl, se objevily počátkem léta nové výhony a bujně se derou na svět, mají již kolem půl metru. Budu muset více hlídat a řezat. Tj. podle mých laických zkušeností, ano obrazí. Rychlost neodhadnu, zdá se mi že roste o něco pomaleji ale možná to dělá místo. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 49.218 (?), 29.9.2017 11:50, zobrazeno: 2862x
Máme zeď chalupy ze sousedovy strany už 15 let porostlou přísavníkem trojcípím, ale potřebujeme pod ním opravit fasádu a soused by o přísavník nerad přišel. Když ho ostříhám, obrazí znova? A jak dlouho bude trvat, než zeď opět obroste? Nebo se ho máme pokusit od zdi odlepit, chytí se pak staré přísavky? Děkuju za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.243 (?), 1.10.2017 20:16

Řešil jsem opačný problém. Přísavník mi po cca 3 letech přerostl na sousedovu fasádu (asi 4 metry). Měl obavy z jejího poškozování, tak jsem jej vykopl,  odstřihnul v asi půlmetrové výšce (dál již byl uchycený na fasádě) a přesadil. To bylo vloni v říjnu, dnes má na novém místě asi metrové výhony. A jako překvapení, v místě původního, který jsem vykopl, se objevily počátkem léta nové výhony a bujně se derou na svět, mají již kolem půl metru. Budu muset více hlídat a řezat. Tj. podle mých laických zkušeností, ano obrazí. Rychlost neodhadnu, zdá se mi že roste o něco pomaleji ale možná to dělá místo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika