Přísavník rozdíl mezi 3 a 5 cípém?



majkyss - (27) - 20.67 (?) 
29.5.2012 18:13, zobrazeno: 13643x

Prosím o radu jaký je rozdíl mezi přísavníkem 3 a 5 cípém?Dají se množit když je nastříhám?Jak daleko od sebe je sázet?Děkuji za rady

Marek smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 29.5.2012 20:56

Přísavník pěticípý potřebuje oporu nebo hodně drsný podklad, kdežto přísavník třícípý má přísavky a sám se uchytí.Zadejte si tady do vyhledávání přísavník a je tam o něm diskuze, tam se dovíte více mám tam i foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 149.176 (?), 29.5.2012 21:29

Přísavník trojcípý se obvykle množí roubováním. Z řízků jde velmi, velmi neochotně. Občas se také množí (i sám) ze semínek. Jedna rostlina bez problémů časem poroste třeba plochu (stěnu) 20*20 metrů. Ale jestli chcete mít brzo porostlý třeba dům, dejte jich více.

Přísavník pětilistý - nikoli pěticípý - se řízkováním množit dá; možná však jenom to "obyčejné psí víno", které má ovíjivé úponky, nikoli přísavky (nepřisává se tedy na zeď, ale dobře roste třeba po pletivu). Samopnoucí odrůda přísavníku pětilistého se jmenuje Engelmannii a množí se (zpravidla) opět roubováním.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 30.5.2012 7:18

Pane Josefe, přísavník trojcípý se roubuje především proto, že u řízkovaného po několika letech nedokážou vlastní kořeny uživit vytvořené množství zelené hmoty a celá rozrostlá sazenice pak uhyne.Roubuje se právě na pětilistý, protože ten je podstatně bujnější a jeho kořeny rozrostlou sazenici bez problémů utáhnou.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 43.188 (?), 30.5.2012 21:00

Pane P, děkuji Vám za objasnění; do tohoto detailu důvodu roubování přísavníku trojcípého jsem dosud nepronikl (ale abych pravdu řekl, 100% mu nevěřím).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.254 (?), 30.5.2012 21:59

Ono těch samopnoucích variet, tebo odrůd pětilistého přísavníku je víc a dají se řízkovat docela dobře. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.31 (?), 29.7.2012 12:55

Mám přísavník tříprstý, ale nevíme si s ním rady. Roste jako blázen a ještě k tomu má listy jako letiště (45 cm průměr). Už si s ním nevíme rady a asi ho vykopeme. Utrhla jsem 1 list a odnesla ho k zahradníkovi od kterého jsem koupila a ptala se zna nemají s menším listem. Ten se tomu tak smál, že to nikdy ještě neviděl a říkal, že se má u nás dobře. Ale ani jednou jsme ho ještě nezalili ani nepřihnojili, asi nás vystěhuje. Rebeka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika