Přísavník na balkoně



host - 227.225 (?) 
2.6.2007 8:56, zobrazeno: 10404x

Chtěl bych si zazelenit balkon a líbí se přísavník. Bohužel ale nevím jestli je možné ho pěstovat v květináči.  Pokud ano jakou potřebuje péči.

Prosím poraďte. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 38.139 (?), 4.6.2007 12:11

ahoj do ciech! myslim, ze prisavnik nema ziadne zvlastne naroky na podmienky, pokial viem, rastie aj na balkone:-) Len musite vediet, ze sa popina len v zavislosti od velkosti kvetinaca tj. cim vacsia nadoba, tym dlhsia rastlina:-) Myslim, ze vhodne je mat mrazuvzdornu nadobu, aby vam v zime nepopraskala a podlozit ju zospodu nejakym drievkom atp, aby bola vo vzduchu a voda z nej mohla volne odtekat. Len dajte pozor, aby ste mali steny domu v poriadku, lebo zarastie do kazdej skary a rozrusi murivo. Zaroven treba mysliet na to, ze miesto, kde polozite nadobu s prisavnikom je viac-menej definitivne, premiestnit sa da uz len po odpreparovani prisavnika zo steny. Prajem vela radosti na zelenom balkone:-) kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.225 (?), 3.7.2008 10:40

Mám přísavník na panelákovém balkoně asi 3 měsíce. Z ubohého oschlého klacíku, který přišel poštou po zasazení do půdy vyrazily krásné šlahouny a veliké listy. Nádobu mám poměrně malou (prům. 0,5m) s klasickou podmiskou, s dostatečnou zálivkou roste zatím dobře (momentálně asi 1,5*1m) i přez kočičí útoky :D. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.67 (?), 25.7.2008 17:05

Přísavník na balkoně lze bez problémů pěstovat.Já osobně ho pěstuji 3 roky ve větším akváriu /hrany akvária jsou železné) a porost mi celý balkón, akorát potřebuje velmi hodně vody, protože je to velmi velké listová plocha, když poroste celý balkon jako mě, potřebuje cca až 5 litru denně! ovšem když ho nezalijete jeden den, nic se nestane, vetší problém nastává se zastřiháváním výhonků, kdy je to na balkˇoně docela nebezpečné.Na pořádání pošlu foto a více info... Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika