Přísavník



Stránky: 1,  2   
host - 67.16 (?) 
13.7.2006 9:18, zobrazeno: 27581x
Prosím o radu, zda jde pěstovat přísavník na severní straně domu ve velké nádobě u stěny domu.Máme řadový domek a těsně u domů je betonová obruba, tedy nelze přísavník zasadit přímo k domu do zeminy.Zatím ho mám ve velikém květníku a daří se mu skvěle.... Co v zimě, přežije?Mám ho nějak zakrýt ?prosím poraďte... Moc děkuji.Zuzka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 13.7.2006 10:06
Opravdu nevím, jestli vydrží zimu v květináči, ale co se týče pěstování na severní straně, tak bych v tom neviděl problém. Psím vínem mám zcela porostlou zahradní stavbu a daří se mu dobře i na severní straně. Je to docela nezdolná rostlina.
Jinak co takhle do toho betonu vyříznout otvory, dát třeba pěkný obrubníček a vysadit rovnou do země?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.253 (?), 13.7.2006 12:17

Jak lze prisavnik namnozit - rizkovanim ?

Diky

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 13.7.2006 13:31
Ano, řízky se řežou z dřevitých výhonů, měly by mít asi 3-4 listy. Dolní konce řízků je možné ještě namočit do stimulátoru zakořenění (např. Stimulax) a pak už je píchejte do předem připravených jamek v substrátu pro množení rostlin. Tato rostlina je takový nezmar, že lze i řízky píchnout přímo do země na požadované místo výsadby a nechat je zakořenit přímo na místě.
Taky jsem si všiml, že šlahouny plazící se po zemi vytváří přirozeně z paždí listů nové kořeny. Obzvlášť na vyšší vrstvě mulče jsou tyto kořeny docela dlouhé a snadno se z mulčovací kůry vyjímají. Možná bych zkusil použít k výsadbě přímo takovéto na zemi ležící výhony, které se stejně většinou musí odřezat nebo je likviduje sekačka...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.253 (?), 15.7.2006 14:31
Přísavník mám už více než 5 let v cca 20litrové nádobě na lodžii. Na zimu ho nijak nechráním, nádoba je ze všech stran vystavena mrazu a přísavník pokaždé zimu přestál bez  problémů. Při teplotách nad nulou je nutné přísavník (rozumně) zalít, aby nevyschl.
V létě ocení pravidelnou zálivku a přihnojení. Nedostatek vody se projeví zasycháním špiček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.118 (?), 4.8.2006 10:13
Mám přísavník také na balkoně v plastové nádobě o objemu 40 l, ale na zimu raději nádobu obložím polystyrenem, aby nedošlo k nějakému poškození kořenů. Ale uvítal jsem vaší zkušenost s tím, že vydrží i bez zateplení nádoby. Možná taky záleží na tom, z jakého materiálu je nádoba. Jinak se chová dřevo a jinak plast... Děkuji. V. Málek   (vlastimil.malek@seznam.cz)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.253 (?), 8.8.2006 11:09
Reaguji na předchozí příspěvek: Ta moje 20litrová nádoba je obyčejný tenkostěnný plastový kbelík bílé barvy. Na balkoně mi už vymrzlo ledacos, ale přísavník nikdy ne. Letos už dorostl výšky přes tři patra a díky výraznějšímu hnojení se mohutně rozrostl i do šířky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.222 (?), 17.8.2006 12:41
Já mám přísavník čtyři roky na balkoně v 40ti litrove plastove vane a daří se mu báječně. Nikdy nevmrznul, ani letošní zima s ním nehnula. Na jaře odstraním horní vrstvu zeminy a nasypu kompost, což s ním dělá naprosté zázraky. Za rok doroste o dva až tři metry.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.35 (?), 4.8.2006 23:27
Tak ho sázejte až před tu obrubu, chvíli poroste po zemi a pokud se nepošlape, pak poroste mohutně do výšky. Skály taky porůstá podle svého. A severní strana mu nevadí, jen nemá tolik vybarvené podzimní listy, ale to je detail. Ten můj je vsazený jen jeden na západní straně domku a roste  odtud po západní a jižní a severní stěně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.209 (?), 15.1.2008 16:25

Ze všech informací jsem vyrozumněla (jsem laik), že přísavník je opadavá rostlina, na rozdíl od břečťanu. Chtěla bych nechat zarůst popínavou rostlinou plot zahrady. Jak daleko od sebe sázet řízky a jakl daleko od plotu. A kdy na jaře zasadit, aby si ev. "studení chlapíci" nepošmákli?! Moc děkuji předem za odpověď. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika