Povijnice nachová - přesadit?



pajaja - (2) - 107.192 (?) 
30.5.2010 8:37, zobrazeno: 19832x

Dobrý den, potřebuji poradit, nikde jinde jsem radu nenašla.Zasadila jsem si povíjnici do středně velkých květináčů, které chci pěstovat na lodžii.Rostlinky jsou už 10cm vysoké a nevím, jestli se musí přesadit nebo je mám nechat na původním místě.Jsou dost vytáhlé a křehké.,nestačilo by trochu je dosypat hlínou?Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 127.63 (?), 31.5.2010 12:21

Dobrý den,

musím říct že letos mám povíjnici také poprvé, přesto se pokusím poradit - pokud se rostlinky vytahují, zkontrolujte jestli se netahnou za světlem. Pokud je máte v bytě na okně mohou být příliš ve stínu nebo jim může být moc teplo. Možná i pokud příliš hnojíte může to vést k příliš rychlému růstu.

Já sama jsem už své sazenice dala na nezasklenou lodžii, na noc nezakrývám a vypadají dobře. Mají útlé stonky, ale to je u popínavky normální, rostou a začínají se otáčet okolo špejlí. Jedné sazenici jsem omylem ulomila špičku ale nijak jí to nevadí. Zatím jsem je nijak nehnojila, vysévala jsem je do směsi univerzálního substrátu a zeminy, co jsem narýpala venku. Mám je zatím v malém výsevním kalíšku, ale dnes plánuji je zkontrolovat a možná zasadit do velkého samozavlažovacího truhlíku do zeminy prohnojené kuřincem protože se mi zdá že už je jim těsno a ten truhlík plánuju jako definitivní umístění.

Nepíšete, kdy jste je přesazovala - někdy to může chvíli trvat než se rostlinka "chytí" ve větší nádobě, ale to se podlě me projeví spíš jako zabrždění růstu než vytahování. Myslím, že v případě povíjnice (o které jsem četla že může narůst velká), nevadí že má víc prostoru. Do menší nádoby bych už nedávala, leda pokud by se vám zdálo že je přemokřená by to stálo za úvahu, je potřeba zalévat opatrně zvášť v letošním počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.192 (?), 31.5.2010 15:26

Dobrý den, jde mi hlavně o to, jestli se musí aby dobře rostla přesazovat jako například rajčata, Nebo zasít a nechat na původním místě, v případě přesazování jak hluboko.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.112 (?), 6.8.2012 11:49

Dobrý den,

jen jedno semínko čili jednu rostlinu do maxikvětináče. Přepichovat a přesazovat netřeba, napak bude lepší nechat ji napokoji v původním hrnci. Přeazováním zpomalí, ale pak to zase dožene. Pořádně zalévat a hnojit čímkoliv na truhlíkové květiny. V létě zalévat i dvakrát denně a plný talíř vody pod květináčem při tropických vedrech. Do květináče včas když je rostlinka ještě malinká pevně zabodnout 3 opory, nejlépe šikmo podél stěn. Povíjnice z jednoho semínka se rozroste a dosáhne rozměrů více jak 1 metr kubický. A klidně se sama vysemení a příští rok třeba ve spáře dlažby zapustí bez vaší péče a bude ještě větší a bohatší než ta v květináči.  Je to ohromně vděčná rostlina už časně ráno obsypaná spoustou nových květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.198 (?), 31.5.2010 12:33

dobrý den, už několik let pěstuji povíjnici na balkoně, mám velký dřevěný truhlík tam jich mám osum, do květináče patnác krát patnát jsem dala dvě, ale někde bylo psáno že se nemají hnojit, pak málo kvetou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kresinka - (4) - 21.12 (?), 4.6.2010 18:36

nepřesazujte, mohla by uhynout! Mě se to stalo. Radši ji opatrně vsaďte s květináčem do truhlíku, můžete ho trochu rozbít, ale balu se ani prstem nedotýkejte '

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.223 (?), 20.6.2011 22:27

zaseju a protrhám, mám zkušenost nepřesazovat a spon 5cmx 5cm nebo i 2rostlinky vedle sebe a další 2 po 5cm, dost zalévat, nemá ráda úpal, ale přes noc se vzpamatuje, často brzy odspoda žloutnou listy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika