Poraďte prosím s Clematisem



Stránky: 1,  2   
host - 109.21 (?) 
3.3.2010 19:15, zobrazeno: 15901x

Před rokem jsme koupily rodinný dům i se zahradou a na ní jsou 3 různé odrůdy clematisu. Jeden kvetl růžově, ostatní dva květy neměli. Bohužel u nich nebyla cedulka jaké to jsou odrůdy, takže teď na jaře nevím jak je ostříhat? Mám je nechat volně nebo trochu seříznout? děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 64.183 (?), 3.3.2010 21:30

Myslím, že pokud nevíte, co je to za odrůdu, tak bych je nestříhala, uvidíte, jak porostou. Pokud pokvetou na starém dřevě, jsou to ty, které se nestříhají, jestli odspodu vyrazí nové šlahouny a staré dřevo bude jen trochu obrůstat, asi jsou to ty, co se stříhají. I když, pokud vám ty dva nekvetly, možná proto, že nebyly na jaře ostříhané.. Mě se daří jen ten nejobyčejnější plamének, růžový montana (předloni jsem ho koupila v tescu za 40 Kč), kvete brzy na jaře jednoduché menší květy a ten se nestříhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.225 (?), 4.3.2010 21:13

I když nevíte, co je to za plaménky, klidně je zkraťte o 1/3 a uvidíte.Dobré je trochu přihnojit třeba Cereritem, nebo ještě k tomu suchým kravincem.Clematisy chtějí dost vápna, tedy vápenec, stačí stará omítka. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.21 (?), 5.3.2010 18:40

děkuji za radu, zkusím o 1/3 zkrátit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.158 (?), 7.4.2010 9:12

Prosím o radu jak hluboko a kolik cm od plotu se má Clematis zasadit?? Chtěla bych jej dnes zasadit, ale bojí se. Ten plot má zděný základ. A ještě mi prosím poraďte kolik cm se dávají od sebe. Moc děkuji 

           Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 20.4.2010 14:58

Clematis zasadte asi o 10 cm hlouběji, než roste v květináči, zděný základ mu vadit nebude, daleko od plotu, řekla bych přiměřeně, tak50 cm, podle situace. Pokud ho budete sadit blíž, tak ho vysadte šikmo, kořeny dál od plotu. Od sebe - to záleží na odrůdě, některé jsou velmi mohutné, já bych dala tak 1,5 m. Pokud bude růst na stinné části plotu, je to pro něj ideální místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 23.5.2010 17:07

Clematis má rád nohy ve stínu a hlavu na slunci.Bude Vám vděčný a krásně poroste a pokvete, když mu do nohou zasadíte něco rozložitějšího, aby mu slunce nepražilo na kořeny. Já ho mám od zdi tak 20 cm. Letos jsem ho dost ostříhala, bála jsem se že neobrazí ale už má nasazeno hodně poupat.

clematis
clematis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 25.5.2010 23:13

Já mám Clematis, který nestříhám, kvete každé jaro, můžete si koupit různé druhy a budou nakvétat postupně, zdraví E

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.122 (?), 16.1.2012 20:36

dobrý den, mám clematis, každý rok naroste jen jeden výhon, odkvete a přes zimu odumře.Na jaře vyraší jen jeden výhon.nechce vytvořit více výhonů, co je s ním prosím.děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.56 (?), 4.2.2012 17:41

Dobry den, rada by som Vám poradila, ale moja odpoveď nebude komplexná, nakoľko neviem o aký druh sa jedná.

Plamienky všeobecne ako už bolo písané vyššie vyžadujú pre svoj správny rast tieň a vlhko pre korene a dolnú časť rastliny a dostatok slnka pre nadzemné časti plné kvetov, také podmienky v akých bol pestovaný vo svojej domovine. Pôda musí byť vlhká, ale nie zamokrená, priepustná a bohatá na humus, ale nie kyslá. Ojedinelé sú druhy kríčkovitého vzrastu, ktorým na zimu odumiera celá nadzemná časť, ako plamienku celistvolistému (Clematis integrifolia) a priamemu (Clematis recta). tak možno sa jedná o tieto druhy. Tak skúste prihnojiť alebo presadiť, prípadne zistiť o aký druh ide.

Moj plamienok
Moj plamienok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika