Popínavka Vistárie - podmínky pěstování



Stránky: 1,  2,  3   
host 
20.5.2004 13:01, zobrazeno: 99037x

Co všechno mám udělat během roku pro úspěšné pěstování vistárie floribud., včetně jejich nároků na půdu ?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 2.6.2004 20:49
Aby vistárie dobře narostla a brzy kvetla, vyžaduje teplejší chráněnou polohu s dostatkem slunce. Půdu chce kvalitní výživnou a to co do největší hloubky, jelikož má dlouhý kůlovitý kořen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sasa - (9), 7.6.2004 16:21
Dobry den. vybrala jsem si pro zarust dvou poli plotu kvetinu:RDESNO(polygonum aubertii).docetla jsem se, ze rocni narust muze byt az 2-3 m.
Ted ctu o vistarii.ktera z nich je vhodnejsi pro RYCHLYzarust, pekny vzhled a nenarocnost.
Misto je cely den ve stino az navecer v plnem slucnci, v lete asi i drive.
Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Alice - (4), 16.6.2004 13:48
Dobrý den,
pro Vaše místo (ve stínu) bych wistarii nedoporučovala, protože miluje slunce. Navíc po letech vytváří velmi silný kmen i větve a ty by mohly Váš plot poškodit. Rdesno je vhodnější, ale má tak velké přírůstky, že by to mohlo za čas obtěžovat. Doporučovala bych spíše přísavník nebo břečťan. Ty jsou ozdobné pouze listem. Do polostínu se také hodí pnoucí hortenzie (kvete bíle).
Zdravím, Alice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.190 (?), 2.5.2009 16:05

Dobrý den, mám 4roky koupenou velkou Vistarii a ještě mi nekvetla, když jsem jí koupila měla dva fialové květy poradte co udělat aby mi také kvetla děkuji Alžběta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.188 (?), 5.5.2009 11:03

Dobrý den náhodou jsem narazila na Váš příspěvek jelikož hledám zase čím zlepšit půdu Vistári.Tak Vám chci napsat, že mám Vistárii asi 8let kvetla mi již druhým rokem nádherně kvete i 2x do roka a to ted na jaře pak jí po odkvětu ostříhám a koncem léta kvete znovu.Podruhé jí stříhám na konci zimy.Je na jižní straně takže má dostatek slunce.Jen bych jí chtěla přilepšit nějakým hnojivem a nevím jakým aby mi nepřestala kvést.S pozdravem Fialka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.107 (?), 1.10.2009 11:18

Dobrý den Fialko.

Mám tuto kytičku v květináči letos asi 3měsíce, krásně na terase květe, ale už jí na noc nosím domů, bojím se aby mi v květináči neomrzla. A také nevím jestli je to venkovní kytička a jestli jí můžu přesadit do hlíny na zahrádku?!?Můžete mi moc prosím poradit, nerada bych o tu nádhernou květinku přišla.Děkuji mockrát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.223 (?), 20.6.2011 22:37

myslím, že   Kristalon plod a květ    by byl dobrý i více než podle návodu(2x),mám doporučený květinářkou a dobrou zkušenost s muškáty, klivií,bramboříkem, begonií,povíjnicí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.131 (?), 28.5.2009 15:10

Dobrý den,

prosím poradíte mi někdo? Včera jsem koukala na Vistárii, kterou chci nechat pnout po pergole a zjistila jsem, že nějak chřadne. Přitom když jsem jí koupila a dusila se v květináči, tak byla krásně zelená a vyrážely jí nové šlahouny jak chobotnici. Teď si hoví v zemi s rašelinou a místo toho výhonky uvadají, listy se svěšují, nevím co jí je. Sluníčka a půdy má dostatek. Neví jí ta rašelina a nebo, čím by to mohlo být.

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.118 (?), 29.5.2009 21:31

Pokud jste opravdu použila rašelinu, cítí se Vaše vistárie jako v kyselém nálevu: raději má neutrální až zásaditou půdní reakci.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika