Popínavé růže na oblouku



Stránky: 1,  2   
Anitti - (19) - 138.50 (?) 
8.6.2016 22:36, zobrazeno: 13030x

Dobrý den,

koupila jsem si kovovou bránu - oblouk, po které chci nechat popínat růže.

Jaké růžičky jsou plné a husté a dobře rostou, máte radu na odrůdu?

Kolik rostlinek vysadit, stačí jedna po každé straně?

Děkuji! :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.55 (?), 8.6.2016 23:47

Jestli máte ten z obchoďáku, tak stačí po jedné z každé strany. Ale bacha, dlouho ten oblouk nevydrží. Urezne nejdřív u země a pak v dalších spojích. Mám ho omotaný akébií a i s ní přivázaný ke kolíkům, než pořídím něco pořádného. Vydrží tak 3, max.4 roky (mně i sousedkám).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Anitti - (19) - 138.50 (?), 9.6.2016 0:38

Jeje, to se bojím, co potom bude s růžičkami... Co máte v plánu místo toho kovového? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.55 (?), 9.6.2016 10:35

Chtěla bych pořídit dřevěnou konstrukci, napuštěnou a natřenou, usazenou v kovových zemních vrutech. Na netu jsem nejlevnější našla cca za 1800,-, ale z dost slabých trámků, ze silnějších se ceny pohybovaly 2600-5000,-. Copak růže, pokud je nebudete proplétat a přichytíte je jen na oblouk, tak pak půjdou sundat. Ale u mne se bude muset - pokud to půjde- z jedné strany vyplést plamének, který jsem pracně sháněla a z druhé strany a nahoře akébii, která se omotala kolem všech tyček, budu muset prostě ustřihnout. Ale snad to poroste znovu, je to docela nezmar.     Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Anitti - (19) - 231.215 (?), 10.6.2016 0:58

Děkuji za reakce. To je dobrý nápad, tak ať Vám to dobře poroste i na té plánované konstrukci! :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 9.6.2016 11:21

Hádanka: Z čeho je oblouk, po kterém se pnou kytky na přiloženém obrázku?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 9.6.2016 11:52

Než oblouk z obchodu urezne (taky jsem ho měli), růže vytvoří kostru, která je víceméně samonosná.
   Cose týče dřevěné konstrukce - není-li v kontaktu s půdou, je to dobře. Svislé dřevo vydrží věky. Po oblouku voda steče. Je-li v konstrukci dřevo vodorovné a voda na něm bude stát, jde o stavbu bohužel dočasnou, bez ohledu na impregnaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.136 (?), 9.6.2016 13:06

Popínavých růži je jak psů a výběr je velmi těžký.
Určitě bych vybíral z těch co mají vzpřímené a tuhé výhohy než ty s poddajnými měkkými šlahouny. Lépe se tvarují a nemají snahu volně splývat dolů a bránit v průchodu brankou. Jejích pevné výhony rostou nahoru.
Dále je samozřejmostí velká mrazuvzdornost aby se nemusely každý rok stříhat zmrzlé výhony kousek nad zemí. A taky odolnost proti chorobám protože na té vratkové pergole budou dost nahusto...
Ještě bych se vyhnul růžím které kvetou jen jednou. Jejích krása rychle pomine a zůstane jen zeleň.
A taky barva. Ať to nevypadá jako na Ferdově obrázku. Bílá dlažba, bílý domek, bílí psi...
Můj favorit je odrůda Sympatie a černý pes v kombinaci s bílou chalupou.
Vysadit samozřejmě dvě, z každé strany jednu.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.91 (?), 9.6.2016 16:43

nějaký břečtan-přísavník pětiprstý a růstem proplétaný???MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.240 (?), 9.6.2016 21:02

Taky můžete použít nějakou růží z Jericha chachacha. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika