Pěstování Zygopetalum



Stránky: 1,  2   
host - 180.234 (?) 
21.6.2007 9:23, zobrazeno: 21287x
Dobrý den, dostala jsem nějaký druh orchideje Zygopetalum, ale nemám s pěstováním orchidejí žádné zkušenosti. Mohli byste mi prosím, poradit? Mnohokrát děkuji a přeji pěkný den:-)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 182.241 (?), 28.8.2007 11:20
Zygopetalum je chladnomilné, mělo by být umístěno tak, aby na něho nesvítilo přímé slunce, listy by se popálily. Pozor na přelití, raději zalévat méně než více, jinak je to orchidej která bez problémů kvete vždy z nových výhonků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
David Janošek - (34), 28.8.2007 14:53
Souhlasím s předchozím příspěvkem + bych přidal nějaké informace...
Zygopetala jsou přes léto nejradši venku, zavěšena někde ve stínu koruny stromu. Na zimu chce tak okolo 15 -18 stupnů... V létě zalévat tak jednou týdně, ale nepřeléévat ! Orchideje celkově jsou choulostivé na přelití, takže radši mín ...V zimě stačí i jednou za 14dní - 3 týdny - až jak bude substrát sušší. Přeji mnoho úspěchu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.27 (?), 19.3.2008 10:20

Dobrý den všem pěstitelům této orchideje.Přiznám se, že jsem se u tohoto druhu dopustil zřejmě pěstitelské chyby, protože mi letos přes zimu opadávají postupně listy a zůstaly mi jen spodní hlízy.Nevím jestli je to přelitím, listy opadávají od nejstarších a už zůstaly jen lonské výhony.Prosím o něčí názor nebo radu.Děkuji všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.59 (?), 20.7.2008 20:29

Mám tu kytku již několik let. Kvete 2-3x za rok a pokaždé jinak. Někdy má až 12 drobných květů na stvolu, někdy třebas jen dva nebo tři, ale až 10 cm v průměru. Květy jsou zbarvené normálně. Taky vám to tak dělá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.222 (?), 22.10.2008 15:51

Dobrý den, dostala jsem Zygopetalum letos v únoru k svátku, krásně kvetlo a květy mu vydržely celkem dlouho. Rostlině se u mě daří dobře,  má mnoho nových listů. Jen bych ráda, aby mi zas znovu vykvetla a to se bohužel nějak nedaří. Můžete mi někdo prosím poradit, co udělat aby měla znovu květy.

Děkuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.182 (?), 2.12.2008 20:48

Zygopetalum musí vytvořit nové pahlízy, ze kterých znovu vykvete. Většinou to bývá až po vánocích. To moje celý rok sedí,  teprve nyní začínají narůstat pahlízy a brzy určitě brzy pokvete.Květy krásně voní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.235 (?), 29.3.2009 18:16

Dobrý den,

dostala jsem Zygopetalum k narozeninám na podzim. Držela jsem se pokynů, které byly u květiny. Krásně kvetla, dokonce vykvetla nová pahlíza, krásně voněla.Bohužel jsem ji teď přes zimu přelila, začly uhnívat kořínky. Vyndala jsem ji z obalu, nechala jsem trochu proschnou t substrát, odstřihala uhnité kořínky a znovu jsem ji dala do obalu. Budu mít šanci, že se nové kořínky vytvoří?  Může mi prosím někdo poradit? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.247 (?), 26.1.2010 12:28

Dobrý deň, my máme túto orchidej už asi 3 roky a od zakúpenia sa nám ešte nepodarilo, aby znovu zakvitla. Zhruba každý polrok vyrastie nová gľúza a ja korienkov púšťa dosť veľa, ale kvety zatiaľ žiadne. Budem ďačná za každú radu. Chem sa aj opýtať, v ktoré mesiace hu letniť vonku na záhrade. Veľmi pekne ďakujem za každú radu.

Katarína Jobbová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.220 (?), 17.4.2010 0:35

Zygo.mám asi dva roky.Zatím mne kvetlo, loni v listopadu a letos ta samá pahlíza jíž kvete dvakrát pět květu.Bydlím v činžáku.Jediné co jsem udelel je že jsem přez zimu ubral topení.Zalévám pořád stejne.Substrát(to je mech) nechám vyschnout a pak teprv zaleju.Podobne to delám ze všema míma kytkama.Pafja.trošku jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika