Pavlonie plstnatá



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 208.70 (?) 
11.9.2009 0:49, zobrazeno: 54906x

dobrý den, dostala jsem zvlastní rostlinu, o které nic nevím.jmenuje se snad pavlonie plstnatá.máte s ní někdo zkušenosti?dekuji za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 11.9.2009 11:40
je to teplomilny strom, prekrasny, vyzaduje zavetrne polohy a slunce, v mladi je lepsi ho trochu chranit, na podzim neprelevat, aby drevo nalezite vyzralo a bylo odolne mrazu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jara4 - (3) - 195.4 (?), 23.10.2009 20:19

Dobrý den, myslím že s tou teplomilností se trošku pletete. Jak jsem se dočetla roste i u nás a už dospělé stromy zahrada zámku Ploskovice, v Praze pod Starými zámeckými schody, v zahradě hotelu Pawlovnia atd. Najděte si, opravdu. Pěstuji si jich také několik ze semínek zakoupených na aukru. Kupovala jsem je s tím, že jsou 100% mrazuvzdorné. Za rok, dva bych je také ráda zasadila na zahradu. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 23.10.2009 21:06

Dobrý den paní Jarko. Pan Mičurinec se rozhodně neplete a to ani trošku. Paulownia tomentosa je skutečně teplomilný strom, který v tuhých zimách namrzá a to zvláště v mládí. Pokud by tomu tak nebylo, tak jich u nás budou mraky a ne jen pár stromů. To, že Vám někdo tvrdí z Aukra, že jsou mrazuvzdorné ještě mnoho neznamená. Lepší je se mrknout do spolehlivé dendrologie a máte hned jasno. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.15 (?), 23.10.2009 21:23
nemuzu se prihlasit, ale jsem micurinec, navic poupata strom vytvari na podzim, ci koncem leta... pokud je zima hodne mraziva hrozi i nebezpeci, ze kvety zjara nebudou... pokud mate tzv.dvur u domu, ktery je kryty pred vetry, bude se Paulownii darit, ma hodne podobne naroky jajo katalpa, ale je jeste mirne teplomilnejsi, nicmene si myslim, ze do poloh 350m poroste, ale chce to chranene misto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.70 (?), 1.11.2009 23:37

zasadili jsme pavloniii asi 15 cm vysokou loni zjara.zimu přežila dobře, zakryta byla chvojím.letos povyrostla asi o 1m, nekvetla,ale měla krásné veliké listy.mame ji na chatě /asi 495m nad m/.Bohužel první sníh v říjnu jí listy polámal.Nyní jsme dali kolem ní tyčky a chvojí a budeme držet palce aby přežila zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 7.86 (?), 2.11.2009 8:23

Zdravím, my máme pavlovnii již 3.rokem, přes zimu ale vždy pomrzne, pak vyrazí zcela odspodu. Letos měl výhon 1,6m, listy veliké, ale nyní jsou již opadané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.245 (?), 2.11.2009 20:37

Jeniom nechápu, proč jte zařadili paulovnii mezi popínavé dřeviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.70 (?), 2.11.2009 23:13

zdravím také, moc jste mě ale nepotěšila..představovala jsem si, že jednou budu sedět ve stínu veliké pavlonie.pokud ale každým rokem vyrazí odspodu tak se nedočkám..:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 7.84 (?), 3.11.2009 10:44

Zdravím, ono právě jde o to "chráněné místo" jak píší ost.čtenáři výše. My ji máme malou, tedy koupili jsme ji jako 35cm vysokou, je vidět, že kořeny jsou již pěkně zakořeněné a každým rokem vyroste výhon vyšší a silnější. také doufám, že jednou se dočkám, že bude natolik silný, že zimu přečká a obrazí a nebudu jej muset opět celý seříznout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika