okrasný chmel



host - 96.61 (?) 
30.5.2007 19:44, zobrazeno: 24731x
Je nutná treláž či se zvládne sám uchytit na cihlovou zeď?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 161.12 (?), 30.5.2007 21:39
Chmel se přidržuje ovíjením, takže na samotné cihelné stěně držet nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dreamer1966 - (10) - 197.104 (?), 5.2.2008 0:55

Dobrý den, poradí mi někdo, kde bych sehnal sazenice chmele a kdy se sází.

Rád bych jím nechal porůst plot kvůli soukromí od silnice. Někde jsem četl, že se rychle rozrůstá. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 5.2.2008 16:19
Divoký nebo zdivočelý chmel u nás roste hafo v křovinách a pobřežních a lužních porostech kolem potoků a řek. Vypadá úplně stejně jako ten v chmelnicích, jen na šiškách je asi méně hořčin. Jde se po rezavých suchých zbytcích rostlin na větvích a ze země se vykopávají oddenky. Začíná růst tak v dubnu. Zkuste se projít kolem nějakých méně udržovaných zarostlých břehů někde v podhůří nebo někde v údolích a nížinách , třeba ho tam natrefíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.81 (?), 5.2.2008 18:55
Semena chmele občas prodávají v zahrádkářských potřebách i hypermarketech mezi semeny okrasných rostlin.

Při pokrytí drátěného plotu je třeba vzít v úvahu, že se tím rapidně sníží životnost plotu a jeho odolnost proti silnému větru a taky to, že nadzemní části chmele na podzim odumřou a v rámci estetiky je nutné je z plotu odstranit . Zelený chmel bude na plotě asi 5 měsíců v roce, což není mnoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 5.2.2008 22:26
my jsme si chmel vytrhli ze země na jare, kdyz začal rašit v přírodě, vypadá to jako výhonky chřestu  (pokud hrajete golf tak Dýšina, za odpalištěm jamky číslo 8 je ho spousta). Zakořenil bez problémů. Na plotě ho necháváme i přes zimu, je obsypaný šiškami, celkem se nám to líbí. Na hlavní plot před dům bych to asi nedala, my ho máme vzadu za domem,  a slouží hlavně v létě jako dokonalá pohledová clona před nepříjemným sousedem.

Loni jsem viděla rostlinky i v zahradnictví.

Z toho jednoho oddenku nám druhým rokem pokryl plot v rozsahu cca 6 metru na sirku a vyplazil se na 10ti metrovy strom (jalovec). Při pěstování na plotu mu musíte pořát přerovnávat oddénky, dávat je dolů, protože on se snaží růst jen směrem vzhůru. Není to náročná práce, jen si vemte rukavice, má takové malé ostré chloupky a sice to při práci nijak nebolí, ale po přerovnání šlahounů jsem měla ruce celé pořezané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.31 (?), 2.8.2008 21:44

Dobrý den, mám okrasný chmel, koupila jsem ho normálně v zahradnictví... a vůbec se mi nedaří, aby kvetl, čím to je... nebo musím mít samčí a samičí rostlinky nebo jak to je? A další věc, myslíte, že se po pergole pnout nebude, že musí mít lanka, po kterých bude šplhat?díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika