Není nad kiwi



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?) 
13.9.2009 14:37, zobrazeno: 10311x

čeleď actinidiaceae má mnoho druhů, z nichž mnohé rostou i u nás.
nejsnadněji jde koupit actinidia arguta, ale ta u nás dost trpí suchem.Je dobrá, ale je třeba ji zalévat v období velkého sucha. Actinidia kolomikta snese více sucha.Samec od kolomikta má nádherně zbarvené listy do bíla, růžova, fialova.Samice nese výborné ovoce, hlavně pokud máte dobrou odrůdu.U nás nejlepší odrůda je Vitakola, pak pozdní2, 56, Tyler a Talin.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 18.164 (?), 21.9.2009 19:35

a Jahelkova Gejša a jiné kolomikty. Nemají ovoce tak kvalitní jako arguty, ale zese nepotřebují tolik moc místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 7.4.2010 19:48

Pěstuji je přes 40 let.Mám to moc dobře vyzkoušeno.Odborníci se tomuto tématu vyhýbají, protože to zatím není určeno pro velkovýrobu.Ale každá zahrádka to může mít a v budoucnu určitě bude.I kdybych měl jen metr čtvereční jistě bych zasadil tohle.A.Kolomikta sice nedozrává všechny plody najednou, každý druhý třetí den obírám.Obírám ty, které změknou neb seberu co upadlo do trávy, Opláchnu a jíme, nejraději čerstvé a tak jak to je.není potřeba to loupat, jí se i se slupkou a jsou mnohem chutnější než kiwi z obchodu.A v budoucnu to už dokážou lidé i pro velkovýrobu.Už ted jde v Makro koupit plody z nového zélandu.
Odborníci u nás to taky nepropagují z toho důvodu, že znají jen drobnoplodé formy.  Letos to nenamrzlo tak čekám plnou úrodu.
U mne je to rostlina č.1. Dále č.2 jsou ovocné zimolezy, č.3 actinidia arguta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.98 (?), 15.4.2010 14:35

zdravím, kde bych mohla sehnat onu doporučovanou odrůdu kolomikty Vitakola? Moc by mě lákala. Díky, VeniH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.200 (?), 3.5.2010 14:39

Pane Vrána, taky sháním velkoplodou odrůdu. Doporučte.

Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.35 (?), 21.11.2010 19:57

zatím se budeme muset spokojit s tím,  co nabízí firma adavo, pak kruh a stareodrudy.org.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.41 (?), 18.2.2011 11:53

Dobrý den, i já bych ráda vyzkoušela kiwi, ale vůbec o pěstování i druzích nic nevím. Hodí se do vyšších poloh, mám zahrádku v 600m.n.m.?Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.135 (?), 18.2.2011 14:08

Zdravím.

Taky by mě zajímala konkrétní odrůda do vyšší polohy kolem 500 m.n.m., na netu je toho hodně v nabídce. Drobnoplodost mi nevadí, chci to v podstatě jako popínavku k porostení zídky u vchodu a když se z toho bude dat něco ozobat, tím líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika