Množení skalníku



Stránky: 1,  2   
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?) 
17.4.2010 20:40, zobrazeno: 81815x

Prosim o radu, jestli nekdo nevite, jak namnozit skalnik, diky Teri.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.225 (?), 17.4.2010 21:21

Skalníky sice nepatří mezi popínavé rostliny, ale rozmnožovat je můžete v zásadě dvěma způsoby.Semenem, kdy plody na podzim rozmačkáme a vysejeme, aby semena přemrzla, zjara potom klíčí.Vegetativně - řízkováním v létě bylinnými řízky.Záleží na druhu a odrůdě, kterou chcete rozmnožit.           pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 17.4.2010 22:59

Poléhavé skalníky pouštějí samy kořínky při doteku s půdou, jinak stačí zahrnout zemí nízko postavenou větvičku, pustí si kořínky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 26.5.2010 17:25

Mám skalník musím ho přistřihovat protože i do kůry by se zachytil a tvořil nové rostlinky. Je to nezmar, nyní krásně kvete.

kvetoucí skalník
kvetoucí skalník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 26.5.2010 18:27

Větvičky skalníku, které se dotýkají země, vypouštějí samy nové kořínky. Můžete prohlédnout "mateční" rostlinu, jestli se tímto způsobem už sama nerozrůstá, a prostě odstřihnout a jinde zasadt zakořeněné výhony.

Já jsem potřebovala namnožit skalník intenzivněji, protože jsem jím chtěla nechat porůst rychle svah pro zpevnění. Prošla jsem v pozdním jaře sídliště, našla vhodné přerostlé a neudržované keře skalníku, nastříhala z nich tak 10-cemtimetrové mladé větvičky, zapíchala je do země kde jsem potřebovala. Hotovo.  

Do měsíce už pouštěly nové větvičky. Ujaly se všechny.

Neniničila bych tak udržované nebo malé keře, ale přerostlým keřům to jenom prospělo a tak jsem zabila dvě mouchy jednou ranou - já jsem získala spoustu řízků zadarmo, a neudržované keře jsem trošku vytvarovala. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.30 (?), 16.6.2010 21:27

JA zasadila 9 vetvicek a uchytila se mi jedna  TAky to potrebuju na zpevneni svahu. Takze mi nezbyva nic jineho, nez zkouset dal, nastesti mam sousedku, ktera ma skalnik uz krasne rozrostly a tudiz mam moznost opatrit si dalsi a dalsi vetvicky...  Nevim, co jsem delala spatne, vsechny po tydnu scervenaly, uschly, pritom jsem zalivala kazdy den...

Jeste mam dotaz - mam ty vetvicky zasadit uriznutym koncem, nebo prave tema korinkama a ten urizly konec nechat ven, nebo zasadit i konec i koreny??? DIk za radu, snad se mi tot aky povede a svah nekdy pekne poroste... Teri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 109.12 (?), 16.6.2010 21:54

Pokud už uříznuté větvičky vypouštějí vlasntí kořeny, tím líp. (jsou to obvykle větve, které leží na zemi.)

V každém případě ale uříznutý konec dporučuji zapustit do země, ať tam kořeny jsou nebo ne.

Já jsem prostě zapíchala větvičky bez kořenů. Fakt je, že je to stinné místo, takže řízky nespálilo sluníčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 17.6.2010 0:19

Teri, zkuste si ty řízky nedávat přímo na svah (pokud tam máte slunce), ale někam pod větší keř nebo strom, aby měly stín, než pořádně zakoření. A teprve, až vám udělají pár nových lístků, je dejte na místo. Přesazujte spíš k večeru, kdy nepálí slunce a pořádně k nim přimáčkněte zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.30 (?), 17.6.2010 12:39

Aha, diky za rady, v tom byl mozna ten problem... Zkusim vsechno  a budu doufat, ze se to ujme. Dik jeste jednou, Teri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.30 (?), 17.8.2010 21:05

TAk vas zdravim po nejake dobe - vysledek z dalsiho sazeni je ten, ze se mi chytli ze sedmi zase jen dva... Dokonce jsem zkousela 10ti cm vetvicky zasadit ve stinu do kvetinacku, ale nechytl se ani jeden, zcervenaly, uschly a hotovo. TAkze asi opravdu budu zkouset porad dal a dal a jednou se to povede, ze to bude porostle... A to me ceka jeste jedna strana...

Teri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika