Klematis, co s ním?



host - 253.2 (?) 
5.3.2013 18:48, zobrazeno: 5918x

Dobrý den,

moc Vás prosím o radu co stím klematisem? Na podzim jsem na něhio zapoměl a teď si nevím rady. Prosím poradtě kdy ostříhat a hlavně jak.

Děkuji moc

mám 3 popínavky a každa je v jiném stadiu... prosím o radu ke každé rostlině-dík moc


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 5.3.2013 21:09

Jenže střih záleží na druhu klematisu, který máte. Některé se téměř neřežou, některé se zkracují a některé se řežou skoro až k zemi - podle toho, KDY kvetou a na JAKÝCH výhonech KVETOU.

1) Kvetoucí zjara (IV.-V.) - řez po květu - pryč jen slabé nebo suché výhony, kvetou příští rok na mladých výhonech.

2) Kvetoucí zač.léta (V.-VI.), většinou ještě opakují kvetení (VIII.-X.) - řez koncem podzimu - vystřihnout staré, zbylé zkrátit o 20 cm (kousek nad list)

3) Kvetoucí v létě (VII.- X.) - seřezávají se brzy zjara asi 30 cm nad zemí, protože kvetou na mladých výhonech.

Když jsem se ale dívala na ty vaše "houštiny", tak bych to vzala jednoduše tak, že bych ty hodně dlouhé pokrátila k nějakému silnějšímu novému výhonu, případně vystřihla některé slabé výhony, aby se to prosvětlilo. Tím jim neublížíte. A další řez bych nechala až na příslušnou dobu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika