Kdy a jak stříhat trubač?



host - 220.30 (?) 
25.3.2014 12:11, zobrazeno: 11987x

Koupila jsem si na výstavě trubač a ž druhým rokem začal krásně kvést. Nasadila jsem si ho k plotu. Hrozně se rozrosl a tak chci vědět jak jej mám zabrzdit v rozjezdu. Jestli se může řádně oholit a pak znovu obroste nebo jen zastříhnout některé konce větví. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.6 (?), 25.3.2014 12:27

Záleží na vás, jak tam máte místo. Je to hodně nezkrotná rostlina, zvlášť jako starší. Rozrůstá se i výhonky pod zemí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.30 (?), 25.3.2014 14:36

Něco podobného jako vistárie, že jo? Známému její kořeny prorostly i mezi odpadní potrubí a ucpaly mu odtok vody z domu a tak musela letitá nádhera dvakrát do roka kvtoucí okamžitě pryč. Trubač mámu plotu a chci jej vést po celé délce, protože když kvete, je to nádhera. Chci ho usměrnit aby nevypadal jak divočina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 33.166 (?), 25.3.2014 14:42

Doporučuje se každé jaro po mrazech zakrátit loňské výhony (já je zkracuji na některých rostlinách skoro celé). Mám zatím jen čtyři rotliny a i tak je toho hromada. Není dobré stříhat do staršího dřeva, takže je třeba rozmyslet, kam až ho pustíte. První roky po výsadbě častěji zalévat, přistínit krček. V zimě by neměl být v příliž mokré zemi - to moc neřeším. Na otevřenějších místech jsem v prvních letech balil spodek do bílé tkaniny (jednu zimu umrzl i průměr dřerva 3 cm). Jiné problémy s namrzáním nemám (370 mnm). V sezóně denně skoro půl kýble spadaných květů (mám pod keři záhon, kdyby tam byl trávník, dá se to přejet sekačkou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika