Kam zasadit břečťan



host - 198.206 (?) 
9.11.2012 8:25, zobrazeno: 7250x

Dobrý den, chtěla bych osázet severní svah břečťanem. Nevím, zda zasadit ve spodní části svahu a břečťan se pne nahoru nebo zasadit v horní části a bude se plazit dolů nebo jde na nějakou světovou stranu nebo se rozpíná na všechny strany. Máte někdo zkušenost? Děkuji za rady. Marie

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 9.11.2012 10:08

Záleží na tom, kolik máte sazenic, jestli jich máte dost, tak bych to dal všude: nahoru, dolů, doprostřed a cikcak atd. No a jestli jich máte málo, tak je dejte tam, kde to chcete mít pokryto nejdřív. Případně to nasaďte doprostřed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 9.11.2012 11:11

Myslím, že po svahu pojede hlavně dolů. Můj názor: sázet k horní hraně svahu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Liberda Zdenek - (29) - 175.130 (?), 9.11.2012 19:38

Dobrý večer. Břečťan se chová jako každá rostlinka a to - bude se tahat za světlem!!!  Tak, že sázejte jak již napsali předřečníci, ale není problém břečťan usměrňovat a nasměrovat ho kam Vy uznáte za vhodné. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.226 (?), 10.11.2012 7:31

U mě se břečťan chová tak, že se rozrůstá všemi směry, mám ho na plotě a prorůstá i do dřevníku (tmavého) a do takového průchodu, kde je opět šero. Spíš bych těch sazenic nedávala moc, jediná rostlina dokáže pokrýt dost velkou plochu. Sice dva tři roky "sedí", ale jak se do toho dá, roste jak blázen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika