Je třeba odstranit plody přísavníku?



Stránky: 1,  2   
Naše zahrádka - (2) - 38.8 (?) 
12.1.2009 10:40, zobrazeno: 12405x

Dobrý den, poradíte mi prosím, zda je třeba odstranit plody přísavníku tříprstého, které zůstaly na zídce poté, co opadaly listy? Případně také, jak se o živý plot z přísavníku správně starat, aby byl stále tak krásný a vzrostlý? Děkuji, Jana K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 13.1.2009 12:19

Pokud Vám tam ty plody nějakým způsobem nevadí, není třeba je odstraňovat. Nejspíše do jara opadají samy i se stopkami na kterých rostou.

Přísavník - podle mých zkušeností - nepotřebuje vůbec žádnou údržbu - ale nekolikrát ročně nadělá spoustu nepořádku: opadané květy+ pak opadaní listy, pak opadané řapíky listů, pak opadané plody a stopky plodů.

Spíše Vám poroste všude tam, kam se dostane (až na střechu). takže ho budete muset zastřihovat.

Ale té nádhery, co udělá!  To se musí uznat!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 13.1.2009 14:04

Plody přísavníku jsou výtečnou pochoutkou pro ptáky.Postarají se o jejich konzumaci hned na počátku pořádné zimy.A beze zbytku.

AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 13.1.2009 17:38

Náš přísavník teda ptáci neožírají. Budu jim to muset říci. Raději mají slunečnici (tu jim skoro nestačíme dosypávat).

Á propos: sypete ptáčkům? Sypete v zimě ptáčkům? (Aby jim to neklouzalo!)

(to jsem jen citoval klasiky ).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Naše zahrádka - (2) - 38.8 (?), 13.1.2009 18:23

Děkuji za reakce. Plody našeho přísavníku ptákům taky nelezou. Mějte se hezky, Jana K.

Přísavník v září
Přísavník v září
Přísavník v prosinci
Přísavník v prosinci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 13.1.2009 20:46

Plody přísavníku tříprstého nepředstavují nebezpečí samovýsevu, protoře se musí roubovat, nemá dostatečně mrazuvzdorný kořenový systém, horší to je s přísavníkem pětiprstým, ten se množí jako ďas a ještě ho roznáší ptáci, za pár let je všude.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sofie - (5) - 235.12 (?), 15.1.2009 10:48

Je to od věci - ale koho to citujete, Josefe - který klasik? (tipuji J.Suchého, Horníčka)Díky a hezký den. S. A samozřejmě že sypu - za okno -doma i v práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 19.1.2009 12:30

Ano, myslím, že to byli Suchý - Šlitr (slyšel jsem to už před lety, nahrávku nemám). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 126.48 (?), 16.8.2012 7:55

Soused pěstuje holuby. Přísavník pětililistý se nám hrne po střeše altánu a holuby v době, kdy dozrávají plody od od přísavníku nehnou. Je to pro ně zpestření jídelníčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.5 (?), 26.1.2013 21:39

Já tedy musím plody přísavníku odstraňovat kvůli vosám.Na podzim by se nedalo kvůli tomu ani venku v blízkosti popínavky sedět, nehledě na to, že vedle mám jabloň a přilákané vosy tedy hodují i tam. Yvet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika