Jakou zvolit popínavku pnoucí se pouze po drátě?



host - 166.190 (?) 
11.4.2011 12:43, zobrazeno: 7895x

Dobrý den, 

můžete mi prosím poradit jakou popínavou rostlinu, která moc nekvete (alergie na včelí bodnutí), mohu použít pro zastínění pergoly proti slunci? Abych nemusel budovat "mřížku" pro popínavou rostlinu, tak mám představu nechat plazit "něco" zeleného vzhůru a částečně i do stran (cca 3x2,5m), pouze po nataženém drátě. Pokud nějaká vhodná rostlina existuje, tak do jaké vzdálenosti od sebe se vysazuje a popřípadě odkaz i na jiná specifika.

Děkuji.

Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 11.4.2011 22:50

Dobrý večer Milane, tak já mám také alergii na včelí bodnutí, ale musím se přiznat, že by mě nikdy nenapadlo tomu podřizovat sázení kytiček na zahradě. Co třeba okrasné fazole, ty rostou jako o život a sázím je cca 5 cm od sebe. Určitě Vám ale někdo poradí lépe, já sázím spíš právě to, co kvete hodně. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.122 (?), 11.4.2011 23:05

Může být Japonský chmel (letnička - Semo), narostl nám loni hooodně vysoko, ale nekvetl. Vypadá docela pěkně, měli jsme ho jednak na plotě (vpodstatě mřížka) a také na provázcích, sázený v samozavl. truhlících spolu s fazolemi (ty kvetly jako blázen). Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 12.4.2011 10:05

Letnička Ipomea- na drátě se ovíjí bez problémů, celé léto až do podzimu stovky květů, nevonících, nejdou na ně včely, v dobré zemi a při dostatečné zálivce naroste i přes tři metry. Jen se nevětví do stran.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jazaci - (1) - 204.218 (?), 3.8.2011 10:14

Dobrý den, také jsem alergická na včelí bodnutí, ale máme na zahradě několik bohatě kvetoucích klematisů - pnou se po spirále, drátě, plotu a celé léto zdobí. Vůbec bych se nebála zasadit klematis k pergole. Osobně ho na podzim sestříhám tak na 20 cm a přihrnu k němu zem, popř. drť z větví a na jaře bohatě vyrazí.  Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.112 (?), 11.2.2016 17:47
Pozor na zavádějící rady. Je fajn, že 'osobně' ho sestříháte na 20 cm, ale každý plamének se nestříhá stejně. Ostatně jsou tu o tom vlákna že :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika