Jak pěstovat mučenky



host - 234.73 (?) 
24.6.2010 19:51, zobrazeno: 5418x

Dobrý den, potřebovala bych rady, jak pěstovat mučenky, jsem začátečnice. V březnu jsem zasila sedm semínek a všechna se chytla. (P. caerulea) Nechala jsem si dvě rostlinky a zbytek rozdala. Mám každou zvlášť, jednu jsem zamotala do kruhu a postavila na parapet, druhé jsem zhotovila dřevěnou oporu (cca. 80 cm, tvar V) a postavila na zem, blízko k oknu, obě v bytu. Dokud rostlinky měly jen jeden šlahoun, rostly jako z vody, ale oběma začaly růst nové šlahouny a ten hlavní, první, přestal úplně růst, táhnou jen ty nové. Mám nové šlahouny nechat růst a nebo je zastříhnout? Mám v plánu pěstovat i další typy mučenek, proto pokud máte nějaké "vychytávky", budu za ně ráda.

Děkuji za odpověď, Blanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 210.193 (?), 20.11.2010 18:24

nevím, jestli vám můžu poradit, spíše jsem se dívala sama na příspěvek, jak pěstovat mučenky, protože ji mám ještě za oknem a chystám se ji přenést domů. Mám jen zkušenosti od jedné známé, která mučenku pěstovala na terase a krásně jí rostla a kvetla, zeminu měla docela chudou, skoro celinu, není třeba hnojit a na zimu mučenku silně seřízla a přenesla na chodbu či do sklepa. takže ji ted seříznu asi tak na 10cm a přenesu do sklepa, pak uvidíme.Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika