Jak na pařezy?



Stránky: 1,  2   
host - 187.24 (?) 
1.4.2007 22:30, zobrazeno: 21296x
Zakoupili jsme pozemek zarostlý náletem olší.Existuje nějaký způsob,jak se zbavit pařezů a nevypustit přitom duši?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 204.1 (?), 2.4.2007 6:32
Vytrhat navijakem,nebo naockovat hlivu ustricnou ,likvydator parezu Root   v baumaxu v umele krabyci kolem 100korun.         rTor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 2.4.2007 10:14
Podobně jako ROOT funguje levnější sanytr (dusičnan draselný nebo sodný)  nasypat do vyvrtaných děr a ucpat. Pokud jsou pařezy čerstvě uřezané, osvědčilo se mi u regenerujících dřevin  (a to olše bezesporu jsou) potřít řeznou plochu Roundupem zředěným 1:1 s vodou.
Chcete-li být fajnšmekr, uřízněte odhrabané stromy pod úrovní terénu. Po zaschnutí Roundupu (ne dřív!) a navrtání pařezů zpátky zahrněte hlínou. Pařezy v tichosti zetlejí pod trávníkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.24 (?), 2.4.2007 16:19
Všem vám děkuji,za rady,rozhodli jsme se vyzkoušet obě varianty.Stromů je 20,takže uvidíme,co se nejvíce osvědčí.Děkuji Radka začátečnice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 2.4.2007 21:24
Já pařezy kde se neorá, odkopu lehce motykou, sekerou osekám špinavou kůru od země a písku a motorovkou se zemí uříznu. Ještě bych doporuřil po uříznutí natřít Roundupem. Jinak by možná obrážely některé podrostové dřeviny z kořenů. Zemí přehrnout pařes až za několik dní, jinak by se Roundup zneutralizoval.   VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.24 (?), 3.4.2007 16:56
Václave i vám děkuji,kupodivu spousta lidí mi radila totéž,takže už mám tolik návodů,jak se pařezů zbavit,že to prostě musí dobře dopadnout.Děkuji Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.20 (?), 3.4.2007 22:43
Ještě pokud Vám někdo radil, vytáhnot je traktorem, tak to je potom velice pracné. Právě minulý týden jsem takto likvidoval asi 7 stromů a to proto, že se jedná o pole, tedy orání a rytí. Oni se udělají dost velké díry, odhaduji klidn5 a více koleček země, které musíte skopat z pařezu a prorostlých kořenů. Také se dva ulomily u země, a tak mám teď ještě pracnější vykopání. Je to pěkná dřina. To uříznutí se zemí je hračka. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.4.2007 8:55
Traktor, zejména ten do lesa (Lakatoš) udělá ze zahrady měsíční krajinu. Pokud chcete nechat po zrušených stromech trávník, ideální je výše popsané - podříznout, Roundup, Root nebop sanytr. Jerstli chcete znovu sázet stromy, vykopejte je ručně, i když to dá práci. Stejnak se musejí dělat jámy a přidat novou zem. Vykopat strom dá o 1/2 méně práce než potom vykopat pařez - dá se páčit. Sázet stromy do sadu vytrhaného traktorem je stejnak dřina - z nazdvižené země ční ulomené kořeny, a.t.d.
Viděl jsem zahradu po profesionálně vytrhaných pařezech  trhavinou - vypadalo to překvapivě dobře a šetrně. Vlastní procves jsem ovšem neviděl (ani bych to asi nezkoušel)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 4.4.2007 9:26
Jednoznačně Roundup.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.4.2007 10:57
Jistě, jenže Roundup Vám neodstraní kořeny, nevykope jámu, ba ani neozdraví půdu. Je to jen nejméně pracné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika