Děcka, aneb prázdniny na krku



host - 157.239 (?) 
23.6.2017 6:11, zobrazeno: 3979x

Co ta naše-Vaše drobotina a dorost, jak vidí to dospělácké pachtění na zahrádkách-respekt, apatie, odporfrown? Přiloží občas packu k dílu, dělají krky, prchají do pryčblush? Jaké jsou Vaše top zážitky s touto zvláštní skupinou malých+mladých lidíwink? Jaké jsou Vaše recepty na přežití létacool? Taky rodič SPCH.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 182.227 (?), 23.6.2017 7:36

Tak u patnícti,  sedmnácti letých dětí je to úplně normální. Spíš by bylo divné, kdyby se prchnout nesnažili. Je vidět, že je máte správně vychované a rostou z nich řádní lidé.  I když,  někdy je potřeba přivázat  za nohu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.64 (?), 23.6.2017 9:18

Z praktického hlediska: to období, kdy je dítko dost silné, aby mohlo pomoci a zároveň dostatečně hloupé aby poslechlo, je bohužel velmi krátké. U mého syna to bylo myslím jedno úterý odpoledne, ale to jsem zrovna bohužel nebyl doma...

Ale vážně: super je, když je vnoučatům tak od 3 do 10 let - to jsme si užili a užíváme. Neproměškejte ten čas!

Děti se  (většinou) k pomoci na chalupě vrátí až tehdy, kdy mají svoje potomky a pochopí, že na čas dítka odložit u prarodičů není zas tak špatné řešení. Druhá dobrá varianta je, když se začnou starat "o svoje" majetky. Jinak chalupa je dobrá i na uspořádání oslav, ale nastává problém jak decentně na ten čas vystrnadit rodiče (majitele).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 23.6.2017 10:39

Tak u nás práce probíhaly bez problémů do konce střední školy. Při jedné návštěvě jsem úplně náhodou zaslechla rozhovor mládenců, kdy mu kamarádi chválili zahradu atd., ale náš syn to evidentně viděl jinak, protože to komentoval "jo to se Vám řekne, všude jen ty za... é kytky", takže asi tak cheekyPak to bylo velmi vyjímečné, nárazové. Podotýkám, že pokud se zavelelo, že je třeba, tak se jim to asi moc nelíbilo, ale pomoc byla vždy. Teď je doba, kdy je každý někde jinde, zeptají se, ale jsou určitě rádi, že nic nechci. A když přece jenom, tak pomohou. Ale je vidět, že stárnou, protože začínají opečovávat majetky a záleží jim na tom, aby bylo vše pěkné. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 23.6.2017 11:18

jo to se Vám řekne, všude jen ty za... é kytky

To je v tom období vývinu normální, oni hledají jen kde by co sežrali a kytky nejdou. Vzpomínám jak syn jednou uviděl kvetoucí magnólii a ty masité růžové květy mu tak učarovaly, že se několikrát ptal, jestli je to k jídlu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 23.6.2017 11:30

Ano, přesně tak to bylo myšleno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 23.6.2017 13:53

Když jsem viděla nadpis, tak jsem se musela usmát: šmarjá, nechtějte po mě, abych vám hlídala děti! Sousedům hlídám ráda pejsky, když odjedou na dovolenou, ale děti to ne, nehlídala bych ani vlastní neteř. Co se zahrady týče, často od mámy slyším: jooo, kdyby jste měli děti, tak už by tady makaly, už by toho udělaly... Leda p.r.d. cheeky Já nebyla hodné dítě, byla jsem neustále v opozici a neustále jsem frflala: co jste si zasadili, si kopte, já na to kašlufrown A teď jsem si vybudovala tohle a dřu tady jak b.revnácheeky Nevím, jak bylo myšleno: recept na přežití léta, ale za mne... nemít dětiwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.7 (?), 23.6.2017 14:36

Zajímavé téma a skvělé příspěvky, perfektní je od hosta 35.64.

Mám děti 21 a 26 let, syn je ochoten občas posekat trávu, ale ani to po něm nechci. Zahrada je pouze okrasná, mám ji pátým rokem jako koníčka, a ztotožnila jsem se s názorem, který tu kdysi zazněl - je bezohlednost nutit rodinu, aby se pachtila na něčím koníčku. Jiná situace je u užitkové zahrady.

Pokud se dočkám vnoučat, myslím že zahrada je dobrá příležitost pro vytvoření vztahu k přírodě. Nejen že uvidí, jak rostou kytky, ale i jak hnízdí ptáci nebo jak se líhnou žáby. Jenom toho krtka umláceného motykou bych jim neukazovala ;^)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 23.6.2017 14:49

Ano, zahrada je plná tajemství a objevů. Když se přes denc chodí napít ptáčci, zvířátka, tak ani vnuci skoro nedýchají, aby je nevyrušili. Liška s liščaty mě každým rokem doslova štve, ale když člověk sedí na terase a téměř uprostřed města pozoruje hrající a dovádějící liščata, no je to paráda. Ta radost, že letos máme zase o tři veverčata navíc, že je zase tady žluna, ale i žluva, že datel bubnuje do stromů jak o život. A což teprve když se po trávě prochází hřivnáč, ten se pěkně naparuje. A ten pláč, když objeví spadlé hnízdo a rozbitá vajíčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika