Clematis - vadnutí



Stránky: 1,  2   
host - 240.105 (?) 
4.7.2015 16:13, zobrazeno: 17230x

Zdravím.

Se zděšením jsem dneska zjistila, že mi na dvou rostlinách plaménku uschla část výhonů, další rostlina začíná mít problémy a další je napadená celá. A to jsem je před týdnem fotila, jak hezky kvetou a ničeho závadného si nevšimla.

Podle nějakých fotek na netu bych něco tipla na askochytovou skvrnitost. Fotky dodám. Co na to použít, jaký zásah udělat? Zatím jsem jen odstranila uschlé výhony. Něco je v nádobě, něco volně v půdě, zalévám je, jsou na slunci a vzduchu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 4.7.2015 18:29

Když mi zbyde postřik Dithane nebo Acrobatu na brambory, tak občas je stříknu na Clematis kvůli padlí. Zkuste se kouknout co máte doma a co budete na zahrádce ošetřovat nějakým fungicidem a pak se koukněte, jestli jeho účinná látka nepůsobí na možné choroby Clematisu včetně té Vámi identifikované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 4.7.2015 19:41

Pár listů s takovými skvrnami je na Dr. Ruppel a na Pink Fantasy. Ten je snad úplně KO, tam je napadená celá sazenice.

dr ruppel
dr ruppel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 4.7.2015 19:45

Sazenice Dr. Ruppel je v nádobě, ráno částečně přistíněná, pak do oběda na plném slunci, poté ve stínu až do večera. Vzdušné místo, zalévaná.

Sazenice Pink Fantasy byla nejslabší, nicméně zimu přežila, narašila, pěkně kvetla, fotila jsem si před týdnem, byla hezká. Je ve volné půdě, ale okolí bez plevele, kořeny zastíněné, vzdušné místo, celodenně slunce. Ta je napadená úplně celá, tam ani nebylo co vystříhávat, jedině že bych ji střihla celou u země. Opravdu nevím. A netěší mě to.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 4.7.2015 19:46

Pink Fantasy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.105 (?), 4.7.2015 19:50

Pohledově jiné vadnutí je na Omoshiro. Tam nejsou nějaké patrné skvrny, spíš celé listy rovnoměrně přejdou ze zelené do hnědé. Rostlina v nádobě s růží, letos nově koupená sazenice, vystříhala jsem zatím polovinu výhonů - ty starší, které na rostlině byly už při nákupu a z nich vyrašené. Další rostoucí od kořenů se zdají zatím ok. Podobné hnědnutí, ale tam už jsem pár nějakých fleků našla, je na dalším plamenku, no name, přezimoval, narostl, kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.105 (?), 4.7.2015 19:52

Bože, tak mě to štve, že se nesoustředím. Přikládám foto toho skvrnitého listu z no name plaménku.

Podle toho, co jsem četla, tak různá hnědnutí mají různé původce, jak mám vědět, který postřik koupit? Chtěla bych jet hned dopoledne do zahradnictví, ale občas tam není profík, jenom brigádník, tak ať vím, co mám chtít.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.105 (?), 4.7.2015 19:57

Omoshiro jeden lístek s fleky, ale spíše jsou ty listy rovnoměrně zelenohnědé.

Takto zaschly výhony i metrové, jeden den byly lístky lehce svěšené, když si to tak vybavím, další den už suché na prach.

Rosliny jsou zalévané a není to popálení od slunce. Žádné povlaky na nich nepozoruji. Nevím. Ach jo, co nesežerou slimáci a letos pro změnu ještě i chrousti, to mi tady kosí jakási potvora mikroskopická...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.231 (?), 4.7.2015 21:56

Nevím, v jaké půdě rostliny pěstujete, ale plaménky potřebují dostatek vápence, najděte si léčba klematisu, přílišné zalévání je horší, než sucho. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.101 (?), 5.7.2015 0:08

To máte naprostou pravdu, suché stanoviště s čistou otlučenou vápennou omítkou (v době cementových se už blbě schání) jsou schopny klematisy i zplanět, jak se jim dobře daří. Naopak když sousedka pořála nově nakoupenému C. čistého kompostu, tak byl do zimy pryč. O rok později proto namíchala 1 díl kompostu s 2 díly kopaného písku a jedním dílem mletého dolomitu a už třetí sezónu se jí odvděčuje krásným růstem a bohatým kvetením na našem plotě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika