Clematis



Stránky: 1,  2   
host - 164.98 (?) 
24.4.2010 13:35, zobrazeno: 30555x

Od samého rána jsem na této dikuzi a čerpám různé informace- velice děkuji všem! Ani nevíte, co pro mě jako pro začátečníka zde znamená. A zároveň přiložím dotaz. Chci clematis vysadit k plotu (pletivo) na jižní stranu. Jak daleko od sebe Clematis vysazovat? Délka plotu je caa 20m. A jak hodně zalévat? Děkuji všem za odpověď Veronika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 96.2 (?), 24.4.2010 19:55

dobrý den, paní Veroniko, Clematisy mají různou vzrůstnost, ale doporučila bych sázet tak asi 1,5 m od sebe. První 3 roky to jsou ještě mláďátka, později začnou narůstat a kvést víc a víc. Důležité je zasadit asi 10 cm hloubeji, než rostly v květináči. Jsou vápnomilné, takže za lopatku staré omítky poděkují. Nároky na vláhu nemají odlišné od běžných okrasných rostlin např. růží. Důležité je ale zakrytí kořenů před sluníčkem. Nelépe nějakými nenáročnými trvalkami nebo letničkami. (denivky, pivonky, třapatky, mavuň,...)

krásný den přeje panidana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.62 (?), 5.5.2010 15:30

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co mám dělat, když jsem plaménky zasadila jen v úrovni země (ne 10 cm hlouběji), ale už jsou na tomto místě asi 5 let. Zezačátku jej trápilo padlí, teď je to už lepší. Půdu máme spíše jílovitou a posypanou kůrou..Jak bych mu mohla přilepšit?

Sona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.225 (?), 5.5.2010 21:55

To je právě to, že kůra půdu okyseluje a plaménky chtějí více vápna, tak jim přidejte starou omítku, nebo vápenec, nejlépe dolomitický, ve kterém je ještě hořčík.Padlím některé odrůdy dost trpí.Asi by to chtělo postříkat, ale zase záleží na stanovišti, pokud jsou horší podmínky, zejména kyselá půda, může plamének i uhynout na houbové choroby. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 5.5.2010 23:13

Také můžetek zastínění kořenů clematisů použít třeba položené ploché kameny nebo pokryvné trvalky jako třeba polštářové floxy, mateřídoušku... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.62 (?), 6.5.2010 15:17

Moc děkuji, postřik jsem provedla před dvěma lety a asi to plámenkúm pomohlo, protože od dalšího roku se už rozrůstají. Taky jsem zasadila vedle nich šantu kočičí, takže jbudou dole zastíněné, ještě přidám ten dolomotický vápenec.  Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 23.5.2010 17:12

Rozhodně bych nedoporučila pokládat kameny na zastínění kořenů clematisu.Sluníčko kameny rozpálí a přehřívají se, lepší zasadit rozložitější nízkou rostlinku, která chrání kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.96 (?), 31.5.2010 12:43

Clematis mám na jižní straně obložený vápencovými kameny cca 8 cm tlustými. Kámen je špatný vodič tepla a vápenec je světlý, takže pod ním je chladno a nic se nerozpálí. Naopak naakumulovaný noční chlad dlouho vydrží a u kořenů nedochází k velkým výkyvům teploty. Kámen pod rostlinou doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.197 (?), 3.6.2010 11:09

Koupila jsem loni plamének "Nelly Moser" a vykvetl tmavofialový květ, je to jiný druh. Vypadalo to, že se neujme, tak jsem s ním nic nedělala, nestříhala a tak, myslím. Letos na jaře krásně roste, je už skoro 2 metry vysoko, ale zatím vůbec nenasazuje na květy. Je ještě brzy nebo je to tím, že nebyl stříhaný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 4.6.2010 21:55

v loni jsem si koupila clematis Nelly Moser je sice nízký ale už kvete

clematis Nelly Moser
clematis Nelly Moser
květy clematisu
květy clematisu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika