brslen



Zahradnik72 - (28) - 30.98 (?)
29.4.2020 8:16

dobrý den,

já mám brslen již rozmnožený (pomocí větviček přihrnutých do hlíny, které pak zakoření), ale mám jiný problém.

Chci mít keřík co nejrychleji a tak se ptám, jestli těch sazeniček, které jsou zatím malé, mohu na jedno místo vysadit více pohromadě. Ten keř, který mám teď, stejně má více \"větví\". Je to velký problém zasadit více malých sazeniček na jedno místo?

Přikládám foto keře, který mám teď, koupil jsem to s pozemkem, keř byl asi 2x, 3x menší napůl zelený (rostl v džungli bez světla) a teď se mi moc líbí.

Děkuji

Brslen
Brslen
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 1.5.2012 21:23

Pokud máte vlastní matečnou rostlinu, nejspolehlivější metoda množení je hřížením - ohnete větvičku k zemi, někde uprostřed ji zahrábnete do země, něčím připevníte, aby se neuvolnila, a za několik měsíců máte sazenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.182 (?), 1.5.2012 23:08

Mně se brslen chytal dobře. Vždycky v červnu jsem odtrhla nově narostlou větvičku, která dole začínala hnědnout tak, aby měla dole patku. Pak zhora zkrátit na celkovou délku asi 10 cm, ze spodní části odstranit listy. Omočit ve stimulátoru a zasadit do stínu. Nechat narůst asi 15cm keříček (tak rok) a pak přesadit na trvalé stanoviště. A vám roste!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.108 (?), 29.7.2013 13:44

dobry den, nemate nekdo zkusenosti. Brslem mi straci kresbu, vypada jako by byl zapraseny, zadneho skudce jsem nenasla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradnik72 - (28) - 30.98 (?), 29.4.2020 8:16

dobrý den,

já mám brslen již rozmnožený (pomocí větviček přihrnutých do hlíny, které pak zakoření), ale mám jiný problém.

Chci mít keřík co nejrychleji a tak se ptám, jestli těch sazeniček, které jsou zatím malé, mohu na jedno místo vysadit více pohromadě. Ten keř, který mám teď, stejně má více "větví". Je to velký problém zasadit více malých sazeniček na jedno místo?

Přikládám foto keře, který mám teď, koupil jsem to s pozemkem, keř byl asi 2x, 3x menší napůl zelený (rostl v džungli bez světla) a teď se mi moc líbí.

Děkuji

Brslen
Brslen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika