Břečtan - žloutne a usychá



Stránky: 1,  2   
host - 133.99 (?) 
1.7.2008 8:24, zobrazeno: 19491x

Asi před měsícem mi začala žloutnout a následně hnědnout a usychat část asi deset let starého břečtanu porostlého na zdi.  Nevíte prosím někdo proč a co s tím? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 239.81 (?), 5.5.2015 16:43

Také mám takový problém bojím se že o něj příjdu poraďte prosím někdosad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.230 (?), 10.5.2015 19:45

- nevadí někomu, a nepolil ho, aby zahynul?

- není to místo záchodku vašich miláčků?  

- není mu sucho? nebo naopak mokro?

- a co kořeny, nezachutnaly někomu?

.. mám břečtan 43 let, a pořád dobrý, a nikdy jinak, přeji totéž wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.13 (?), 22.10.2015 16:57

Mám asi 10 let břečťan na balkoně, vžy úžasně rostl a byl krásně zelený, nebo některé listy zelenobílé, poslední asi 2 roky nacházím na nových výhoncích černé i zelené mšice, i když jsem si myslela, že je břečťan-možná kvůli filmu-jedovatý. Nikde jinde mšice nemám a na něm se drží i po několika postřicích a to i teď, kdyje venku již celkem chladno. Jak je to možné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 22.10.2015 17:41

A proč Vám tam ty mšice vadí? Nyní stříkat břečťan proti mčicím znamená ohrožovat včely. Břečťan nyní vypocuje sladké šťávy, které jsou pochoutkou nejen pro mšice, ale zejména jednou z posledních pastev včel při sbírce medovicových medů. Nebojte, i bez postřiku břečťan přežije a mnohdy dokonce lépe. Ony totiž některé insekticidy na bázi organofosfátů způsobují defoliaci dvouletých listů (opad starších tmavě zelených, co by vydržely ještě do jara). Břečťan je "jedovatý" pouze pro savce dýchající plícemi, protože zvyšuje produkci hlenu v dýchacích cestách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.1 (?), 18.4.2017 20:48
Mám tentýž problém...5 let pěstují břečťan... stín, vlhko,dařilo se mu... nyní po zime uvada od kořenů... Listy blednou a opadávají....Prosím co s tim... jsme nešťastná... nyní jsem sestříhal a na hnojiva velkou davkou hnojiva na okrásné keře... škůdce jsem ne odhalila je teda fakt že mi k nim hodí močit psi přes zimu... nyní jsem tomu zabránila... podaří se brectany zachránit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 18.4.2017 23:38

Možná je jen omrzlý, staré listy opadnou a vyraší nové. Pokud si myslíte, že je spálený psí močí, pohnojením jste to pohnojila doslova a do písmenewink Hnojením jen znásobíte koncentraci, neb psí močí je pohnojený až až. Doporučuju pořádně prolít místo vodou, třeba 40litrů vody ke kořenům, aby se soli vyplavily. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 19.4.2017 7:22

Břečťan je citlivý na promrznutí kořenů. Právě z tohoto důvodu se nedá delší dobu pěstovat v květináčích. Může být problém tady. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.1 (?), 19.4.2017 19:59
A jejda... doufám že jsem je neodrovnala doslova!!!mě to právě poradili v nejbližším zahradnictví....chodilo mi přes zimu na něj močit asi 5 velkých psu několikrát denne (ne moji!) Uvádějí listy... malinko žloutnou a jde to jakoby od kořene....a stoupa do konců... myslíte že průplav i přes deště posledních dnu by pomohl?jsem pro záchranu prakticky odhodlána udělat cokoliv Brectan potřebuju zachránit!!! Dala jsem tam opravdu velkou dávku jihočeského hnojiva na keře... tzn slepicince, kravince atd... Za odpověď dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 19.4.2017 20:34

Jestli u vás hodně prší, možná i to pomůže, dvěma kbelíky vody navíc, jistě nic nezkazíte. Sama jsem měla v zahradě donedávna dva velké psy a žádné poškození močí jsem nezaznamenala, ale v naší rozloze to není stále a jen na jedno místo. 5 velkých na jedno místo je hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika