Břečťan na slunce



host - 89.229 (?) 
12.5.2010 15:16, zobrazeno: 8771x
Dobrý den, hledal jsem na internetu, jestli existuje břečťan, který by rostl taky na slunci. Našel jsem, že existuje Hedera colchica. Jenže na jednich stránkách je veden v překladu jako Perský břečťan, jinde zase jako Kavkazský břečťan. Někde ho mají jako rostlinu vhodnou na slunce, někde ne. Potřeboval bych poradit, jaký je správný název Hedera colchica, zda může být na slunci a pokud je k dispozici i jiný druh břečťanu na slunce.Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 89.229 (?), 5.6.2010 8:26
Tak jsem nakonec našel břečťan vhodný na slunce a pokud by ho někdo scháněl, tak se jmenuje břečťan kanárský.Roste rychleji než u nás běžný břečťan, má také větší a mohutněhší listy, ale neroste ve stínu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.54 (?), 6.6.2010 11:10

Je břečťan kanárský také neopadavý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.43 (?), 8.6.2010 9:58

Dobrý den, pěstuji na slunci normální břečťan obecný, tedy má slunce od východu do asi jedné hodiny. Docela se mu daří. Na internetu jsem našla, že břečťan kanárský má sice rád slunce, ale je to pokojová rostlina. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.43 (?), 8.6.2010 10:29

Teda mám břečťan popínavý. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mojisola - (1) - 1.17 (?), 10.11.2010 19:18

CHci se skromně zeptat jak s břečtanem vysazeným na balkoně v truhliku z polyesterenu přes zimu aby nezmrzl už je dosti rozrostly.a taky jak přes zimu zalevat.Děkuj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 11.11.2010 10:09

Dobrý den, s truhlíkem z polystyrenu nemám zkušenost. Ale pokud nebude veliký mráz, tak určitě občas zalít a možná bych ještě obalila truhlík. Ale je pravda, že tento materiál už sám o sobě dost izoluje. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika