Břečťan - dobrý či špatný nápad?



host - 232.132 (?)
15.5.2010 21:49

Mame brectan i ovce. Lonske ovce se brectanu nedotkly, pokud jim nehrozila smrt hlady, letosni se na nej vrhaji a stavi se i na zadni. Co je zatim nechava netecne, to jsou bezinky. Ale nasadit si do zahrady bezinky...? Brectan se nenapadne plazi zahradou a ukrajuje z travy. Ale staci se dvakrat do roka projit zahradou s nuzkami a zabranit mu v tom. Taky splha na stromy...  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 67.254 (?), 20.3.2010 22:45

Josefe i Umtato :-) Díky... Taky mě už napadlo dovézt nějaké řízky z přírody... Uvidíme... ale pravda je, že vytvořit těm rostllinkám zamulčovaný záhon by nemuselo být od věci...

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.230 (?), 28.3.2010 14:54

Já si myslím, že ho ty kozy sežerou! Oni si ho vytáhnou i z Vaší zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.13 (?), 2.4.2014 8:29

My máme několik let břečťan v zahradě ve stinném koutě a ještě nikdy nekvetl. Zrovna minulou neděli jsem s ním bojovala, protože z plotu narostl až do záhonu kosatců, úplně ho překryl, výhony potom podrostly cestičku a vyrůstaly i v záhoně naproti. Myslela jsem, že vypustím duši, než jsem to všecko ostříhala a vytrhala smiley Takže pokud si ho pořídíte, je potřeba se starat, kam a kudy roste, stříhat a opečovávat. Rozhodně to není rostlina, kterou zasadíte a po zbytek času je bezúdržbová. Než jsem se nastěhovala, nikdo se o to u nás nestaral asi 4 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.5 (?), 7.4.2010 11:06

Dobrý den, již asi 6 let máme jednu stěnu altánu krásně obrostlou břečťanem. Po letošní zimě ale začal chřadnout, na listech se tvoří hnědé fleky list potupem času zhnědne - až úplně seschne /ztvrdne/ celý a opadá... celá stěna půjde zřejmě do aha.:-(vypadá to jako hniloba ale zřejmě jej sežehl letošn mráz, nebo myslí někdo, že se může jednat o nějakou chorobu? mám čekat, že znova obrazí? počítám, že nakonec všechny krásně tmavě zelené listy postupně zhnědnou až totálně uschnou a opadají. Vláhy měl dost. děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 170.19 (?), 15.5.2010 22:55

Co se týče skvrn na listech břečťanu předpokládám, že to vzniklo letošní mimořádnou zimou. Jsem z Písku a tento problém jsem řešil už na několika místech, včetně u nás doma. Pod velkou vrstvou sněhu nebyla zmrzlá půda a rostliny tak nedosáhly úplného zimního klidu. U nás na listech vznikly hnědé skvrny jakoby od herbicidu. Známý hořekoval, že má břečťanem porostlý štít stodoly a že kompletně zhnědnul. Zašly nám nadzemní části pnoucích růží i dvě zákrskové jabloně. Těžce poškozeny máme i ořechy. Ty poškozené listy prevděpodobně opadnou, ale rostliny se znovu zazelenají. Můžete jim pomoct odstraněním větších částí poškozených výhonků.

K tomu břečťanu na plot. Břečťan je jednou z nejagresivnějších rostlin, kterou bych vysazovat do zahrádky vůbec nedoporučoval. Než najdete ty nůžky ke stříhání, máte ho rozlezlý víc, než ty maliny. Ze strany od souseda si s ním ty kozy poradí, ale co u vás? Kdybyste měli možnost zajet do zámeckého parku ve Vrchotových Janovicích (pokud už tam neudělali kompletní rekonstrukci), viděli byste co břečťan umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.183 (?), 31.5.2010 22:05

Souhlasím břečťan je příšerně agresivní a stačí mu málo aby se rozrostl kam nemá a pak se ho těžko zbavíte. Osobně bych volil jinou popínavku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.132 (?), 15.5.2010 21:49

Mame brectan i ovce. Lonske ovce se brectanu nedotkly, pokud jim nehrozila smrt hlady, letosni se na nej vrhaji a stavi se i na zadni. Co je zatim nechava netecne, to jsou bezinky. Ale nasadit si do zahrady bezinky...? Brectan se nenapadne plazi zahradou a ukrajuje z travy. Ale staci se dvakrat do roka projit zahradou s nuzkami a zabranit mu v tom. Taky splha na stromy...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 15.5.2010 22:32

Dle mého nebude problém s břečťanem, ale s onim drátěným plotem.

Přecejen příčepivé kořínky břečťanu budou mít problém s pletivem..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 207.91 (?), 7.4.2014 2:53

Dobrý den.

S břečťanemám mám dlouholeté zkušenosti. Dnes ho mám už jen na plotě od silnice, kde opravdu zachytí hodně prachu. Stříhám ho 2x do roka. Jak jsem se dívala, po možná více než 20 letech je plot zachovalý i s nátěrem.

Pokud se týká plotu se sousedem, odstranila jsem ho. Musíte stříhat z obou stran, a pokud se nestříhá zarůstají výhony spodem do trávy a to by se asi sousedům moc nelíbilo. Odstraňování bylo dosti náročné. Dřevo je prorostlé pletivem, či pletivo je zarostlé ve dřevě a za pár let naroste do značného průměru. Jinak je velmi houževnatý a proroste téměř vším. Zbavit se ho úplně a ukočírovat ho je docel náročné. Eva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 31.5.2010 22:24

Buďte v klidu, plot mám porostlí džunglí psího vína a břečťanu. břečťan v létě není vidět a v zimě po opadání psovína vidíte břečťan, je to ohromná masa zelené hmoty, ještě jsem si nevšiknul, že by plot padal:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika