Akébie pětičetná - co a jak?



Stránky: 1,  2,  3   
anii - (25) - 79.150 (?) 
10.4.2009 7:39, zobrazeno: 40901x

Krásný den přeji,

Kopíruji z předchozího dotazu: Rozhodli jsme se, že vyzkoušíme Akébii pětičetnou. Můžete mi tedy někdo poradit s pěstováním? Jaké koupit rostlinky, jak velké by měly být, do jaké zeminy rostlinky zasadit, jak často zalévat, hnojit a čím, zda teď ještě není pozdě na zasazení..Děkuji moc.

Děkuji, anii

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
anii - (25) - 79.150 (?), 28.4.2009 13:58

Zdravím. Dotáz stále trvá :) Byl problém akébii sehnat, ale za týden si pro ni jedem, jakou zeminu do truhlíků? Zatím jsem tam dala kompostovou, ale nevím, jestli by nebyla lepší nějaká spešl :) A čím hnojit? Mám ji vázat, motat, štípat, má s ní vůbec někdo nějaké zkušenosti?.) Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 29.4.2009 0:20

Akébii mám také objednanou. Jen mne zaráží, že se ptáte na zeminu "do truhlíku"? Vždyť dorůstá pár metrů, je to zahradní rostlina! Jinak hodně informací je na Google, pokud by nikdo neměl zkušenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
anii - (25) - 79.150 (?), 29.4.2009 10:47

V jiném dotazu zde "Jakou popínavku do truhlíku pod střechu bez slunce" jsem zjišťovala, jakou roslinu zvolit. Truhlík není myšleno klasický muškátový ale taková bedna co má tři metry na dýlku, jsou vyšší a širší. Mimochodem děkuji za radu informace na google :) Proč potom zakládát zahrada forum a vyměňovat si rady a zkušenosti? Vše je na internetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 30.4.2009 14:05

Omlouvám se, jestli jste to špatně pochopila. Myslela jsem tím to, že základní informace o rostlině se dají zjistit na Google, abyste se nemusela ptát, jestli ji "máte motat". Jinak si myslím, že tohle fórum je právě o výměně zkušeností a rad - ale myslím si, že pokud máte net, je zbytečné se ptát na zcela základní věci o rostlině, na které zkušenosti nemají vliv.

ps - osobně si myslím, že akébie, která snáší polostín, Vám v naprostém stínu pod střechou pergoly moc neporoste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.14 (?), 4.5.2009 17:53

Akébii mám asi 5 let, je to pnoucí rostlina, která potřebuje oporu, mám ji u dřevěného plotu a včera jsem přidala zahradní mřížku, kterou jsem zavěsila na plot. Nové výhonky se putřebují kolem něčeho omotávat. Na místě má dopoledne stín, odpoledne sluníčko, půdu máme těžší, ale každou nově vykopanou jámu na rostlinu vylepším kupovanou zeminou. Akébie je nádherná, netrpí škůdci, což je v dnešní době zázrak! Kvete v této době drobnými fialovým i kvítky. Po zimě jsem jí hodně ostříhala a nádherně a rychle obrostla. Určitě doporučuji. Dle mého názoru není příliš náročná na péči, nehnojím ničím, akorát když jsou velká vedra, občas zaleju, jinak nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
anii - (25) - 79.150 (?), 5.5.2009 14:56

Děkuji, zrovna včera jsem konečně potkala člověka, který ji třetím rokem pěstuje a říkal to samé. A konečně jsem také měla možnost vidět ji na živo a jen mě to utvrdilo, že je opravdu nádherná. Na internetu někde píšou pomalu rostoucí, někde poměrně rychle rostoucí, mě se zdá, že roste rychle -, měl jí za tři roky porostlý celý bok přístřešku..Teď jen sehnat sazeničky - také hrozný problém, asi budu muset "na výlet" někam dál. Zalévání se obávám, na internetu také říkají všude něco jiného - někdo ž emá rád pernamentní vlhko, někdo že nesnáší vlhko a přelití. Vypozorovala jste třeba, jestli při velké zálivce zpomaluje růst, nebo necháváte vyschnout? Dle -- občas zaleju bych typovala tak vyschnout - zalít - vyschnout... Děkuji, krásný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.191 (?), 26.7.2009 21:40

Zdravím všechny.

Mám prosbu, mezi 2 domy, celkový odstup 370 cm, 70 cm od souseda, plánuji zasadit Akébii v kombinaci s Břečťanem, aby tam bylo něco zeleného i v zimě. Je tam špatné podloží, suť a pod ní asi jíl, Myslela jsem, že bych postavila základy ze ztraceného bednění, šíře 30 cm, nebo raději 40 cm? a vysypala je hlínou. Plán je zpevnit např. každý třetí díl zabetonovanou trubkou.  Na ni jsem chtěla natáhnou pro oporu lanka.  Jen nevím, zda hlína nebude v zimě vymrzat a zda bude tento prostor stačit pro kořeny.

Za odpověď moc, moc děkuji. Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.38 (?), 12.8.2009 13:41

s akebií zkušenosti nemám, s břečťanem ano. Velice bych váhala než se rozhodnu, jestli břečťan někam zasadím. Uvědomte si, že břečťan dokáže zabít i velké stromy. Je velmi agresivní. To že mu neopadávají listy vidím jako nevýhodu. Dům kde jsem bydlela byl porostlý psím vínem do výše cca 10m). Pak tam zasadidi břečťan. Během krátké doby víno prakticky zašlo a břečťan je špinavý, plný prachu - protože každý rok neopadává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.191 (?), 12.8.2009 21:29

Moc děkuji za názor,  podle toho co píšete bych mohla použít pouze břečťan, ale chtěla jsem i nějaké květy.  Také zvažuji, zda bude v beton.tvárnicích (30 nebo 40 cm šíře) dostatek půdy k vyživení. Za názor děkuii. Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika