Zamiokulkas - co dělám špatně?



Stránky: 1,  2   
dama123 - (20) - 202.130 (?) 
27.9.2008 12:26, zobrazeno: 94093x

dobrý den, dostala jsem tuto kytičku ale u mě se jí nedaří. Nejdříve jsem ji zalévala moc... tím to začalo, potom jsem ubrala. Jelikož jsem se na internetu dočetla, že nechce moc vody a má radši tmavší místo, přendala jsem ji do chodby, ale stále mám pocit, že odchází...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 28.9.2008 12:37

A jak se podle internetu ta rostlina jmenuje? Když ulomíte list, vytéká z rány bílá tekutina? H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
flam - (31) - 221.237 (?), 4.10.2008 23:57

Jmenuje se Zamie (Zamiokulus) chce dostatek světla, ale přímé slunce ne, nesnáší přemokření. Hodně úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.46 (?), 5.10.2008 0:03

za takový nadpis bych dal dvoudenní bann

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
flam - (31) - 221.237 (?), 5.10.2008 0:40

http://www.celysvet.cz/zamiokulkas.php - přesný název předcházející byl opsán z magazinu Pokojové květiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr Bart - (1) - 86.5 (?), 5.10.2008 8:38

zamiokulkas nesnáší přemokření a navíc je citlivý na nízké teploty, takže třeba teď u otevřeného okna nebo v nevytápěném domě může "nastydnout", což se projeví černými skvrnami na stoncích. podle mé zkušenosti prospívá nejlíp, když si ho moc nevšímám - jen občas zalít, jednou za měsíc přestříknout rozprašovačem s vlažnou dešťovou vodou, ale hlavně mu dát dost prostoru v květináči. pod zemí je velká hlíza, která se pořád zvětšuje. když má málo místa v zemi, začnou se listy vylamovat. tak hodně zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.83 (?), 20.4.2009 7:49

Také mám tuhle květenu.Ani bych neřekla, že nesnáší slunce.Mám jí na okně, směr východ a dokonce mi kvete, přestože mi paní v obchodě tvrdila, že to není možné.Květník má tak akorát, spíš menší.Zalévám jí podle nálady a do misky.Tak ať vám také kvete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.30 (?), 20.4.2009 9:23

Mám tuhle kytku už pěkně narostlou, třebaže se o ni téměř nestarám (dokonce bych řekla, že čím méně péče, tím líp se jí daří). Stojí na podlaze pod oknem hned vedle topení, takže má hodně suchý vzduch. Zalévám, když si vzpomenu, žádná pravidelnost. Kvete docela často, i když to je spíš pro zajímavost, velká krása to zrovna není. Květináč už je jí malý, zatím se žádný list nevylomil, ale už vím z minula, že při přesazování nepůjde vyklopit a budu muset obětovat květináč, tak je v něm natěsnaná. Dokonce hlíza a kořeny mají takovou sílu, že plastový květináč je už úplně šišatý a proutěný obal taky.  Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
barra - (24) - 19.246 (?), 22.4.2009 22:09

Mám přesně ty samé zkušenosti - mám doma 4 exempláře (žádný na přímém světle), zalévám asi 1x za 14 dní, a daří se jim velmi dobře a při přesazování jsou nůžky na rozstřihnutí květináče nezbytnou pomůckou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.25 (?), 4.5.2009 20:24

Dobrý den, měla bych dotaz, mé rostlině začaly žloutnout listy, nevíte někdo proč? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika