Velká rostlina/strom vhodná celoročně do bytu



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
22.3.2017 8:04

V prodejnách toho moc neuvidíte, už proto, že specializované skoro nejsou (jen v Praze). To co se běžně nabízí je jen velmi malá část sortimentu, proto jsem doporučoval internet. Nelze sem vložit žádný odkaz, takže si to musíte vygůglit sama...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 7.140 (?), 21.3.2017 10:30

Araukárie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.4 (?), 21.3.2017 12:53

Vyrostli jsme s bratrem v domácnosti obložené různými fikusy a mosterami, nejedli jsme to, žijeme. Kocour rovněž. Moje tři malé děti žijí s vícero drobnolistými fikusy a obří monsterou a okus jedovatých listů je teda nezajímá. Naše tři kočky rovněž ne. Za sebe bych to s tou panikou kolem jedovatosti nehrotila.

Pokud je monstera velká a už ne moc vzhledná, dá se seřezat, zasázet špalíčky, vyroste pěkná nová rostlina. Fikusy jsou asi lepší drobnolisté, sice opadávají, ale ten velkolistý žene hodně nahoru a není to tak pěkné. Ještě se dal napěstovat hezký velký tchýnin jazyk, kapradiny, šeflera, zamioculcas a pokud šlo zavěsit, tak se žumen (cissus). Ale vesměs všecko je to do určité míry jedovaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.206 (?), 21.3.2017 15:13

Díky moc všem za tipy! :-)

S tou jedovatostí se bojím hlavně kvůli těm kočkám, ale ony asi nejsou pitomý. I když třeba vánoční hvězdu okousaly, pozvracely se a dobrý.

Asi bude nejlepší mrknout se do nějaké prodejny, udělat si tam seznam toho, co by se mi líbilo a pak si o tom dohledat nějaké informace.

Nejzásadnější mi přijde, aby ta kytka zvládla celý rok v jedné teplé, prosluněné místnosti. Třeba olivovník to tady moc nedával, tak ho na zimu vozíme k příbuzným, co mají zimní zahradu. Co jsem se dívala, tak hodně rostlin (třeba právě zde doporučovaná Schefflera) potřebuje na zimu trochu chladněji, což je v běžném bytě spíš přesně naopak, když se topí. Nebo máte zkušenost, že i kytky, které by to takhle měly mít, prospívají celoročně v bytě úplně v pohodě? Zase bych to nerada riskovala, malý olivovník se převeze snadnu, ale tahat dvakrát do roka někam nějakou palmu by se mi fakt nechtělo.. :-) Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 21.3.2017 15:22

Proto jsem vám doporučoval juku. Mám ji už cca 25 let doma v místnosti, nepotřebuje žádnou péči, a zalít, jen když si náhodou vzpomenete. V létě ji teď poslední roky přesouvám pár metrů ven na terasu, ale je to spíš k jejímu neprospěchu, protože má vždy ze silného slunka sežehnutý listy. wink

A když ji libovolně seřežete (třeba kvůli výšce), vždy vám znova obraší. A seřezané kousky, když píchnete do hlíny, z každého se 100% stane malá nová juka. cheeky Můžu sem dát foto, jak to vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.206 (?), 21.3.2017 17:55

Děkuju, ta vypadá opravdu zajímavě. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 232.40 (?), 21.3.2017 19:12

Tady je foto staré a foto pár zapíchlých odřezků.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.206 (?), 21.3.2017 22:09

Moc pěkný to máte :-) Díky! Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 22.3.2017 8:04

V prodejnách toho moc neuvidíte, už proto, že specializované skoro nejsou (jen v Praze). To co se běžně nabízí je jen velmi malá část sortimentu, proto jsem doporučoval internet. Nelze sem vložit žádný odkaz, takže si to musíte vygůglit sama...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika