Vánoční hvězda a spol



Stránky: 1,  2   
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 142.13 (?) 
21.10.2013 10:45, zobrazeno: 10504x

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně tzv. vánoční hvězdy. Mám ji od loňska, po Vánocích jsem ji zachránila v mé "ozdravovně" na okenním parapetu smiley Teď je zase krásná, ale začaly mi odspodu opadávat listy - jakoby sesychat a pak zežloutnou a upadnou. Rostlina dál žene výhony nahoru. Dá se to nějak zaštípnout, aby z ní byl pěkný menší stromeček?

Dále mi začaly opadávat listy ze sedum album, které pěstuji doma. Nevím přesně, jestli je to album, ale podle obrázku je to nejpodobnější, mám takový bílo růžový druh. Listy doslova opršely. Zalévám to moc nebo to má utvořit nějaký kmínek?

No a pak mi ještě uhnil ohňový stromek a neklíčí mi baobab, ale to už bude asi moje chyba... blush

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.33 (?), 21.10.2013 11:19

Hvězda se dá seříznout, dělává se to odkvětu, řeže se dost nakrátko. Z toho, co píšete, mi tak nějak vyplývá, že pomětně dost zaléváte. Většinou rostliny snesou spíš mírné proschnutí než přelití. Dobrý indikátor četnosti zálivky většiny pokojovek je ibišek, pokud začne mírně klopit listy, potřebují pokojovky zalít, pokud je svěží, nezalévat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.96 (?), 21.10.2013 22:00

Zase souhlasím s Lídou.

U toho rozchodníku (i u ostatních) by to chtělo foto.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 142.13 (?), 14.11.2013 8:32

Takže rozchodník už není a hvězda se trochu umoudřila, ale stále trochu opadává, tak v intervalu 1 list za dva dny. Prý by to mohlo být tím, že se začalo topit, ptala jsem se zahradnice. Výhony jsem ustřihla, aby to neletělo tolik nahoru, aby se rostlina rozkošatěla, tak se uvidí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.13 (?), 19.11.2013 7:45

Přidávám fotografii.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 19.11.2013 8:25

Je to normální reakce na změnu světelných a tepelných podmínek, prostě žádné rostlině nesvědčí tma s přicházejícím podzimem a vytopený sušší vzduch našich obydlí. Hvězdu musíte "časovat" aby vám kvetla - tedy zajistit jí krátký den, max. 8 hodin světla. Tedy odpoledne schovat do skříně, komory nebo pod kbelík, nesmí tam být ani světlo žárovky, ráno zpět k oknu. Za pár týdnů půjde do květu a cca za 2 měsíce pokvete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.13 (?), 19.11.2013 10:28

Děkuji za radu, ale teď už asi bohužel nepokvete - ostříhala jsem jí vršky na všech výhonech, aby tolik nerostla dovrchu, protože bych tak velikou rostlinu potom neměla kam umístit. Chci, aby se spíš rozkošatěla. Ale s tou normální reakcí na světlo a topení jste mě uklidnil, už jsem se začínala smiřovat s tím, že ji během měsíce vyhodím - a v létě byla nádherná, tak by mi to bylo docela líto.

Petra P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 20.11.2013 19:32

Ze zkušenosti vím, že nemá ráda průvan taky mě jednou zhodila listy protože jsem ji přemístila na širší parapet, ale bohužel příliš blízko okna kterým jsem větrala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 19.11.2013 21:27

a takhle vypadá hvězda, která byla na zahradě pod stromem do začátku října a pak šla k oknu do nepříliš vytápěné místnosti (cca 18st), kde takhle vykvetla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.13 (?), 27.11.2013 13:31

Krásné! Moje bohužel dál opadává. Nicméně jsem teď byla na vánoční výstavě a tam měli hvězdy červené, bílé, růžové, žíhané i skořicové - ani jsem nevěděla, že existuje tak široká barevná škála. Na tu skořicovou jsem měla zálusk, ale pak jsem si vzpomněla na tu svoji červenou, jak dopadla, a radši jsem si nechala zajít chuť smiley

Petra P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika