Vánoční hvězda



Lenka 2 - (42)
13.4.2007 9:09

Moje "hvězda"  shodila všechny zelené listy během ledna,února a teď je už jen červená. V knize jsem našla, že ta rostlina cítila plyn ..... ?? Zřejmě bude citlivější než my... ale až bude teplo tak ji dám i s květináčem do záhonku a udělám si poznámku do kalendáře abych ji na podzim vytáhla včas :-)  Jen nevím jestli ji můžu seříznout = uříznout ty jediné listy kterými rostlina dýchá ...

Za radu děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.71 (?), 8.3.2007 18:19, zobrazeno: 21306x
Prosím vás letos poprvé mě přežila vánoční hvězda ještě má červené listy, ale co s ní mám udělat slyšela jsem něco že ji mám dát do sříně. ale nevím kdy určitě mě poradíte spoléhám na vás moc děkuji Martina
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.3.2007 21:19
Mám ji na okně, zatím vypadá dobře.I když vydrží, příliš pěkná nebude. Před Vánoci beztak koupím novou. Do skříně ji určitě nedávejte.Jednak tam neporoste a navíc bude překážet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 132.133 (?), 18.3.2007 22:15
teď ji nechte tam kde se ji daří, do tmy se dává až na podzim asi v září , aby ji zase sčervenali listy. stačí když ji přikryjete kartonem.nové přírustky jsou totíž jen zelené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.148 (?), 20.3.2007 9:31

já vánoční hvězdu v dubu silně ostříhám, v květnu přemístín do zahrady, kde krásně obroste, před prvními mrazíky vrátím na okno. v polovině prosince krásně "kvete" - již několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenka 2 - (42), 13.4.2007 9:09

Moje "hvězda"  shodila všechny zelené listy během ledna,února a teď je už jen červená. V knize jsem našla, že ta rostlina cítila plyn ..... ?? Zřejmě bude citlivější než my... ale až bude teplo tak ji dám i s květináčem do záhonku a udělám si poznámku do kalendáře abych ji na podzim vytáhla včas :-)  Jen nevím jestli ji můžu seříznout = uříznout ty jediné listy kterými rostlina dýchá ...

Za radu děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.156 (?), 22.4.2007 22:00
Vánoční hvězdu v dubnu hluboce seříznu, přesadím do nové země. Může to být směs substrátu na balkonové květiny s kompostem, nebo samotný substrát. V květnu, když už nehrozí mrazy dám ven. Během léta zalévám a jednou týdně přihnojuji např. Kristalonem.  V září uklidím domů. Asi od poloviny října se musí zatemňovat. Zde by vyhovovala i ta skříň. Rostlinu  zatemňuji od 16 hod. do rána asi 7hod. Jednu zimu jsem takhle denně uklízela po skříních 11 vzrostlých hvězd. Byla to fuška zvlášt ráno, když jsem spěchala do práce. O vánocích ale byly krásné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 100.41 (?), 29.7.2007 16:27
Vánoční hvězdu jsem přesadila, v dubnu ořezala, ale teď nevím, co jí chybí. Myslela jsem, že jsem ji málo zalévala, ale ona se i při vydatné zálivce chová stejně, možná i hůř. Listy jí odspodu žloutnou. Nejsou suché, ale opadávají. Má moc vody? Nebo málo světla? Poraďte. Děkuji předem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 193.144 (?), 8.8.2007 12:53
Žloutnutí listů může mít více příčin: průvan, příliš nízká nebo vysoká teplota, přelití, nevhodná půdní reakce (pH), nedostatek železa, zřítka i nedostatek mědi nebo nadbytek vápníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.131 (?), 3.12.2007 22:02
Do skrine ne, potrebuje dychat!!:-) Staci prikryvat aspon svrchni listy papirovou krabici, tak na 14 hod. denne... Zdravi Ondra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.114 (?), 3.3.2008 15:48

Ja mam vanocni hvezdu uz 3 rokem, krasne se mi rozrusta, na vanoce se krasne cervena a nezatemnovala jsem ji vubec. Cely rok ji mam blizko okna, na jare jsem ji akorat presadila do cerstveho substratu.

Lila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika